V Senci sa dá využiť prepravná služba na cestu za lekárom či na úrady

n 20.11.2015 8:00 - Senec

Handikepovaní občania a seniori v Senci môžu využiť prepravnú službu napríklad na cestu k lekárom na vyšetrenia, ale aj na cestu na rôzne úrady.

Rovnako je tu možnosť využiť spomenutú službu aj na cestu na nákupy, či na kultúrne podujatia, napríklad do divadla, informoval Mestský úrad v Senci. "Jednoznačne to je veľké plus pre zdravotne postihnutých občanov, ale aj seniorov," hovorí muž s obmedzenou schopnosťou pohybu.

"Týmto pomáhame aj hendikepovaným a seniorom integrovať sa do spoločnosti. Vodička je zároveň opatrovateľkou, ktorá klientov odprevadí až domov, a je tu pri nich, až kým si zamknú dvere," vysvetľuje hovorkyňa mesta Martina Ostatníková. Pre klienta sa takto zebezpečuje služba k lekárovi a do úradov, do divadla či do kina a späť domov.

Kto určuje cenník?

Služba sa poskytuje podľa Všeobecne záväzného nariadenia mesta, podľa čoho je stanovený aj cenník prepravnej služby. Klienti využívajú túto pomoc predovšetkým na cestu na vyšetrenia do nemocníc do Bratislavy, do Trnavy, prípadne na polikliniku v Senci. Centrum oddychu na Slnečných jazerách v rámci prepravnej služby organizoval už aj návštevy divadelného predstavenia do Trnavy.

Text a foto: (besu)