Ján Pagáč: Veríme, že jar bude oveľa úspešnejšia

n 16.11.2015 15:15 - Poltár

Futbalisti TJ Sklotatran Poltár prezimujú v IV. lige skupina Juh SsFZ na 10. mieste, ktoré zaostáva za klubovými očakávaniami. Zverenci trénera E. Bariho majú na konte 17 bodov za štyri výhry a päť remíz pri aktívnom skóre 21:19. O priebehu uplynulej jesennej časti aktuálnej sezóny sme sa porozprávali s kapitánom futbalového mužstva Jánom Pagáčom.

Ako by ste zhodnotil prvú časť aktuálnej sezóny?

Musím povedať, že prevláda sklamanie. Desiate miesto v tabuľke je veľmi zlé vysvedčenie pre naše mužstvo.

Prečo k tomu došlo?

Dôvodov je viacero. Ten najdominantnejší je neschopnosť premieňať šance. Jednoducho pri zakončení sme neefektívni. Dostaneme sa do šancí, ale gólom skončí len máloktorá. V obrannej činnosti došlo veľakrát k neuveriteľným individuálnym chybám a nešťastné góly sme dostali aj po štandardných situáciách. V domácom prostredí sa body strácať nemajú. To je dlhoročné poltárske krédo. My sme ho, žiaľ, porušili. Malým ospravedlnením hádam môže byť, že sme hrali proti lídrom a popredným tímom tabuľky. Dali sme však len sedem gólov počas celej jesene na domácej pôde, čo je vskutku žalostne málo.

Aká je aktuálna nálada v kolektíve?

Nálada nie je práve najlepšia. Tá totiž súvisí, samozrejme, s výsledkami. Z nich sme všetci smutní. Ale zbrane ešte neskladáme. Sme súdržná partia kamarátov, ktorá má silné morálno-vôľové vlastnosti. Veríme, že jar bude pre nás oveľa úspešnejšia.

Máte nejaké riešenia, resp. návrhy, ktoré by vašej situácii pomohli?

Áno. Kvalitná zimná príprava s celým kádrom, ďalej ho prirodzene aj rozšíriť a pritiahnuť do klubu zakončovateľa. Veľkým bonusom by bolo, keby nás vo väčšom obchádzali aj zranenia.

Ako sa v mužstve ujali mladí hráči (Kojnok, Berky, Hrnčiar, Király, resp. Horváth)?

Chlapcom nemožno vytknúť nezáujem. Snažia sa. Chápem, že pre svoje štúdium sa nemôžu zúčastňovať všetkých tréningov. Potom to však cítiť na ich kondícii a súhre mužstva. Som ale

Viete o niektorých hráčoch, ktorí by mohli posilniť Sklotatran?

O istom prestupe zatiaľ neviem. Potešiteľné by bolo, keby sa k nám vrátili naši hráči, ktorí sú aktuálne na hosťovaní v okolitých obciach. Pripomínam len, že od nás odišiel Marek Čonka, ktorý išiel pracovať do Anglicka.

Ktorý bol váš najvydarenejší zápas?

Paradoxne ten, v ktorom sme prehrali tesne 1:2. V 8. kole doma so Zvolenom „B“. Za ich rezervu nastúpilo až 5 hráčov z áčka, ktoré hrá II. ligu. Keby sme takto hrali aj v iných stretnutiach, istotne by sme boli v tabuľke vyššie.

A váš najväčší prepadák?

Asi prehra 2:5 vo Veľkom Krtíši. Prišla v 7. kole u nich. Dovtedy doma nezískali ani bod a my sme im ich dopriali. Veľká škoda. V obrannej činnosti sme totiž úplne zlyhali.

Je niekto zo spoluhráčov, koho by ste vyzdvihol?

Áno. Marián Berky. Je to veľká osobnosť. Ak by sme ho nemali, boli by sme asi ešte vo väčších problémoch. Marián je aktuálne tréner slovenskej futsalovej reprezentácie. Má taktiež ponuku trénovať futsalistov z moravského Brna. Boli by sme veľmi radi ak by ostal u nás aj počas jari. Potešil aj príchod Lukáša Hrnčiara z Podbrezovej. Škoda len, že sa skoro zranil.

Takmer všade sú problémy s financiami. Ako je to u vás?

Nás futbalistov potešilo naše mesto, že zvýšilo rozpočet na futbalovú sezónu 2015/16. Pred jej začiatkom došlo taktiež k zmene vo vedení nášho futbalového klubu. Aktuálne všetky finančné podlžnosti neexistujú. Ak predsa len nejaké sú, tak len v minimálnej výške.

Čo ešte čaká Sklotatran v tomto roku?

Koncom novembra hráme rozlúčkový zápas s Olovármi u nich. Tam s trénerom Eugenom Barim, prezidentom klubu Jožkom Marcinekom a ostatnými funkcionármi vyhodnotíme spoločne uplynulú jesennú časť.

Text a foto: Peter Sabó