Po desaťročiach sa konečne dočkali

n 11.11.2015 14:17 - Čadca

Cesty, chodníky, lávky a mosty by mali byť samozrejmosťou dnešnej doby. Tak tomu ale nie je. A to nielen v Čadci.

Jednou z hlavných tém, ktoré boli prioritné pre primátora M. Guru po jeho nastúpení do funkcie, bolo postupné budovanie toho, čo tu bolo desaťročia sľubované. V minulom volebnom období sa dočkali nových prístupových ciest občania Milošovej, Čadečky, Horelice, Rieky, Vojtov, Kyzka a ďalších prímestských či mestských častí.

„V tomto trende chceme pokračovať. A to nielen rok pred voľbami. Aj v minulosti sme sa snažili každý rok vybudovať nejakú cestu, na ktorú ľudia čakajú desaťročia. Som rád a aj hrdý na to, že sa nám to darí. V týchto dňoch sa nových ‚kobercov‘ dočkali obyvatelia Horelice U Drláka, Veščari, Buty, Drahošanky, Milošovej, Megoniek, časti Hurbanovej ulice a Podzávozu. Aj cesta na Husárik je s pomocou Štátnych lesov SR vynovená,“ povedal primátor Milan Gura.

Nejde to naraz

„Ako dobre, že aj u nás je po takmer tridsaťročnom čakaní normálna cesta. Naše dlhoročné žiadosti a prosby boli vypočuté. Ďakujem vedeniu mesta, primátorovi, poslancovi Kubalovi a všetkým, ktorí podporili rozpočet, ktorého súčasťou bola aj naša cesta.“ To bola reakcia jedného z občanov prímestskej časti Horelica u Drláka, pána Pikuláka na novopoložený asfaltový koberec v jeho pľaci.

Tak, ako jedni sú radi a tešia sa, iní hromžia. Prečo u nich mesto ešte cestu neurobilo, keď aj oni dlho žiadajú a čakajú. Všetko sa ale naraz urobiť nedá. Možnosti mesta sú limitovan, a preto treba veriť, že postupne, možno aj na budúci rok sa ďalší dočkajú toho, na čo dlho čakajú – novej cesty.

Text a foto: (kap)