Vedenie radnice láka do Čadce investora a s ním 700 nových pracovných miest

n 10.11.2015 14:15 - Čadca

Spoločnosť TI Hanil chce na Slovensku vybudovať nový závod na produkciu komponentov pre automobily. Mal by zamestnávať 500 až 700 ľudí. Rozhoduje sa medzi viacerými lokalitami, v hre je i mesto Čadca s pozemkami v Priemyselnom parku Čadca – Podzávoz.

Spoločnosť rokuje o investícii s primátorom Milanom Gurom. V týchto dňoch podpísali obe strany vzájomné memorandum, v ktorom sa radnica zaväzuje podporiť výstavbu konkrétnymi krokmi. Definitívne rozhodnutie o výbere lokality zo strany investora padne už v najbližších dňoch. Čadca má ale vysoké šance.

K čomu sa mesto vo vyhlásení zaviazalo?

Ak sa investor rozhodne pre Čadcu, mesto mu odpredá pozemky v lokalite priemyselného parku o výmere 60 000 metrov štvorcových.

Radnica sa zaväzuje vykonať všetky kroky vedúce k vydaniu právoplatného stavebného povolenia do konca marca 2016 a kolaudačného rozhodnutia, ktoré sa stane právoplatným najneskôr 30 dní odo dňa podania žiadosti (po splnení zákonom stanovených podmienok).

Mesto zriadi linku MHD

Po vybudovaní diaľnice D3 v úseku Čadca – Bukov – Svrčinovec zriadi mesto linku MHD v zmysle projektu NDS, prispeje z rozpočtu na vybudovanie prístupovej komunikácie k závodu v sume 150 000 eur, a to do konca roka 2016. Primátor Milan Gura: „Sme na dobrej ceste k užitočnému projektu v prospech zamestnanosti obyvateľov.

Verím, že sa nakoniec s investorom dohodneme a v Čadci vyrastie nový úspešný závod a s ním stovky nových pracovných miest. O pozemky v priemyselnom parku je záujem. Rokujem i s ďalšími firmami. Nebudem predbiehať. Čo môžem ale povedať je to, že robíme všetko preto, aby sme do Čadce pritiahli nové pracovné príležitosti.“

Text a foto: (kap)