Ľady sa pohli

n 4.11.2015 8:45 - Čadca

Posledný septembrový pondelok, síce dva mesiace po začatí sezóny, ale predsa, sa uskutočnilo Valné zhromaždenie futbalového klubu, na ktorom po dlhom období rátajúcom sa už na roky vzišlo a bolo zvolené oficiálne vedenie FK Čadca.

Ustanovujúce zasadnutie, ktorého účastníkmi boli okrem zástupcov mesta a primátora, rodičia mládežníkov, tréneri, hráči A mužstva a tiež niekoľkí partneri klubu, zvolilo deväťčlenný Výkonný výbor, ktorý bude riadiť činnosť klubu.

Na jeho čele stojí prezident Daniel Roman, členmi sú (v abecednom poradí): Emil Cisárik, Radovan Gašper, Milan Gura, Peter Lariš, Jozef Maslák, Peter Strapáč, Peter Šimulák, Peter Zubka. Novému vedeniu klubu želáme veľa úspechov, síl a trpezlivosti v práci pre najväčší športový klub v našom meste.

Nadviazať na športový základ a vyriešiť problémy

Čadčania majú aktuálne za sebou v III. lige dobre zvládnutú jeseň, mladé družstvo získalo 24 bodov, čo je len o jeden bod menej ako v celej predošlej sezóne a zimovať bude na pokojnom 7. mieste. Solídne výsledky dosiahli aj mládežníci, FK má celkovo v súťažiach deväť družstiev vo veku od 8 do 18 rokov.

Športová činnosť klubu sa vďaka nadšeniu a vôli jednotlivcov udržala na slušnej úrovni, mesto už má vo vlastníctve budovu hlavnej tribúny, pripravuje sa jej sprístupnenie na športové využitie. Nové vedenie klubu má v rukách dobrý najmä športový základ, ale zároveň množstvo úloh a problémov, ktoré sa doteraz v rámci „holého prežitia“ odkladali. Držíme palce!

Text a foto: (cad)