Podzávoz neudržal sľubný náskok

n 9.11.2015 8:37 - Čadca

Veľa gólov, okulahodiace akcie, niekoľko zvratov a dve dvojciferné výhry. Aj taký bol víkend na hokejbalovom ihrisku v Čadci. Niekoľko staronových tvárí a niekoľko nováčikov prehovorilo do štatistík zaujímavým spôsobom.

Podzávoz začal zápas lepšie. Predviedol niekoľko kombinácií a zdalo sa, že zápas dostane pod svoju kontrolu. Prvý gól vsietil Tomáš Urbaník v oslabení, na druhý prihrával Mirovi Rapantovi. Z ďalších príležitostí už nezapršalo a slovo si vzali hráči Lodna.

Najprv znížil Jaro Backo, keď efektne zavesil do šibenice. Neskôr pridal aj druhý gól. V kolonke strelcov mu zakonkuroval spoluhráč Ivan Dupkala, ten zvyšoval na 2:3 aj 3:4! Tretím dvojgólovým strelcom zápasu bol Miro Ochodničan, ktorý dvakrát vyrovnával skóre. V samostatných nájazdoch sa presadili len hráči z Lodna. Víťazný gól strelil Ivan Dupkala.

Bleskový úvod duelu

Suché dresy Skalité už v 52 sekunde viedli 2:0(!) Skóre otváral Anton Smreček a potom Tomáš Firek. Navrátilec do zostavy vicemajstra zaznamenal hetrik! Neprehliadnuteľným menom v zostave Suchých dresov Skalité bol Michal Šmelka. Po čase sa ukázal opäť a neostal nič dlžný svojej povesti, keď predviedol tri prihrávky v rade. Krásno sa z prvej minúty postupne dostávalo do tempa.

Odštartoval ich kapitán Tomáš Podolák. Martin Snoha vymietol šibenicu Jakuba Grochala a šlo sa odznova. Videli sme gólový koncert na oboch stranách. Hoci Sparrows doťahoval súpera a za stavu 4:5 pomýšľal na zvrat, nastala prvá minúta tretej tretiny a ako cez kopirák tej prvej, dostali chalani dva rýchle góly. Strieľal Anton Smreček a Ľubo Gerát. Na ďalšie dva presné zásahy Roba Drábika už domáci nestihli včas reagovať.

Hetrik Martina Koričára

Dream team porazil Drucker o 11 gólov. V obrane nováčika to niekedy vyzeralo ako v Bermudskom trojuholníku - loptičky sa "strácali" v jeho sieti. Konečný výsledok zatienil tú fázu hry, v ktorej Drucker stiahol na 5:7 a hrozil kontaktným gólom. Veľmi pekné momenty predvádzal Martin Koričár.

Svoj výkon korunoval hetrikom! Vďaka neuveriteľným technickým kúskom si vyslúžil honor CWT Hráč kola. Na druhej strane sa predvádzal útok Miko – Hajduk – Holešinský. Toto trio robilo poriadny prievan pred Mosorovou bránou. Výdatne podporovaní kapitánom Vladom Najdekom mu nasúkali nevídaný počet gólov.

Raková začala z ostra. Milošova sa prebudila zo sna, keď bol stav už 3:0(!). Matúš Hudec ešte stihol znížiť na 1:3. Čo bolo potom, sa dá nazvať „obrat vo veľkom štýle“. Vicemajstri minulej sezóny stihli dať štyri góly a otočiť na 3:5. Devils mali niekoľko vyložených šancí, aby pridali ďalšie „kúsky“ do siete súpera, no to by museli mieriť nižšie ako do neba.

Peknou hrou sa predviedli niekoľkí nováčikovia. Na strane Rakovej dal Matej Vojtek prvú asistenciu a nastrelil spojnicu. Jozef Šimčisko premenil dva zo svojich pokusov a pomohol Hviezdam späť na čelo tabuľky (o skóre za Žilinu).

Text: (tour), foto: Marcela Gajdošová