Pohárová stopka od Žiliny

n 7.11.2015 14:40 - Ilava

Nováčik futbalovej II. ligy – skupina Západ FK Iskra Borčice klesol v aktuálnej tabuľke na druhé miesto. Zverenci trénera Jozefa Majoroša síce v 15. kole zdolali tím FC Nitra 1:0, ale potom rovnakým pomerom prehrali v Seredi. Ešte predtým však vypadli vo 4. kole Slovnaft Cupu po prehre s favorizovaným tímom MŠK Žilina 0:3.

Borčice – Žilina 0:3

Na štadióne Borčíc, ktoré majú okolo 600 obyvateľov, bolo na pohárový sviatok zvedavých 2 011 divákov. Od úvodu sa hral otvorený a kvalitný futbal. Žilinčania pôsobili kombinačnejšie, domáci sa určité nedostatky snažili nahradiť bojovnosťou. V 22. minúte Mihalíkov priamy kop vyrazil brankár iba pred seba a dobiehajúci Haskič nezaváhal – 0:1. O jedenásť minút neskôr už hostia viedli 2:0.

Na konci rýchleho brejku bol Škriniar a hlavou nedal Penksovi šancu. Iskra po zmene strán pridala na obrátkach a bola aj nebezpečná. Po necelej hodine hry Barčíkov center do siete síce hlavou poslal Plavšič, ale pre ofsajd tento gól neplatil. V 83. minúte dal bodku za stretnutím striedajúci Jánošík. Vyhol sa ofsajdu a osamotený pred Penksom skóroval – 0:3. Iskra napriek trojgólovej prehre zanechala dobrý dojem.

Borčice – Nitra 1:0

Po rozháranom úvode vystrašil Penksu v 13. minúte ďalekonosnou strelou Rakovan. Na opačnej strane si do voľného priestoru nabehol najlepší strelec súťaže Paukner, ale z vnútra pokutového územia mieril tesne nad brvno. Hre na oboch stranách chýbala presnosť a hoci boli domáci aktívnejší, vyložené šance si nedokázali vypracovať. Hneď po prestávke mohol otvoriť skóre Miloš Plavšić.

Jeho prudkú strelu dokázal Stránský s námahou vyraziť na rohový kop. V 47. minúte to už domácim vyšlo. Odrazená lopta sa dostala ku Kováčovi, ktorý ju padáčikom poslal do siete. Zápasu prvý gól pomohol. O tri minúty mohla Iskra navýšiť vedenie. Miloš Plavšić však trafil iba brvno. V 73. minúte Barčíkov priamy kop už diváci videli v sieti, no Kováčova hlavička rozozvučala pravú žrď.

Sereď – Borčice 1:0

Oba tímy sa v úvode oťukávali i pozorne strážili. Domáci sa príliš nehrnuli do útoku, líder tabuľky si zasa zabudol obuť strelecké kopačky. Hralo sa teda medzi šestnástkami, no dôrazne, bojovne, svižne. Najväčší rozruch priniesla 27. minúta. Súboj jedného z domácich útočníkov s dvojicou obrancov Iskry – Sivu s Bagim posúdil rozhodca Mastiš ako hrubý faul a na prekvapenie mnohých Bagimu ukázal hneď červenú kartu.

Nasledoval priamy kop z asi dvadsiatich piatich metrov z ľavej strany, na center si najvyššie vyskočil Hulák a „koníkom“ poslal Sereď do vedenia. Po prestávke nabral zápas vyššie a kvalitnejšie obrátky. Iskra napriek oslabeniu hrala aktívne, dopredu, dobre kombinovala, zatiaľ čo domáci takticky stavili na pevnú obranu a rýchle protiútoky. V 52. minúte mohli zvýšiť, strelu Orolína však Penksa reflexívne vyrazil.

Na druhej strane sa po delovke Pučeka z priameho kopu z asi 25 metrov vyznamenal domáci gólman Šálka. Zverenci trénera Majoroša sa v ďalšom priebehu snažili o zápasový zvrat, mali loptu častejšie na svojich kopačkách. Vytvorili si tlak i šance. Po rýchlych kontrách ich mali aj domáci, keďže v záverečnej dvadsaťminútovke sa hral vabank. V záverečnom tlaku Luhového strela vo vnútri šestnástky neprekvapila a hlavička Živčica skončila na brvne.