Čakajú nás pestré sviatky

n 10.11.2015 8:00 - Partizánske

Vianoce patria k najkrajším sviatkom v roku a Partizánčania aj naše mesto si zaslúžia potešiť sa v predvianočnej i vianočnej slávnostnej atmosfére. Mestu sa podarilo vytvoriť mnoho príležitostí na vianočné zážitky, veď posúďte sami.

Jednou z tradičných predvianočných atrakcií v našom meste je príchod Mikuláša. Ním sa oficiálne otvorí projekt Vianoce v Partizánskom. Mikuláš príde na Námestie SNP dokonca s týždňovým predstihom oproti ostatným mestám a to v nedeľu 29. novembra.

Všetky deti sa môžu tešiť na sladké prekvapenie i na rozsvietenie vianočného stromu a ostatnej výzdoby v meste. Oživením Vianoc v meste je i drevený betlehem vo fontáne – symbol, ktorý umocňuje atmosféru najkrajších sviatkov v roku a ktorým sa nemôže popýšiť len tak hocijaké mesto.

Niečo pre milovníkov hudby

Priaznivci hudby si môžu vychutnať predvianočné čaro na zimnom koncerte ZUŠ alebo na koncerte slovenskej hudobnej skupiny Fragile. Do sviatočnej atmosféry sa môžu Partizánčania ponoriť i na Vianočnom soireé, ktoré sa už tradične bude konať v Kostole Božského srdca Ježišovho 26. decembra.

Vianočné trhy majú v Partizánskom tiež dlhoročnú tradíciu a každoročne prilákajú množstvo našincov, ale i návštevníkov mesta na príjemné trávenie adventných a vianočných chvíľ. Tešiť sa na ne môžete od 14. do 22. decembra.

Slávnostné ukončenie roka

Hoci je biblický príbeh o narodení Ježiša Krista nemenný vyše dvetisíc rokov, stále má čo povedať všetkým tým, ktorí slávia vianočné sviatky ako sviatky pokoja, mieru, rodinného kruhu, šťastia a lásky v srdci i na duši.

Takýto príbeh budeme môcť vzhliadnuť aj pod rozsvieteným vianočným stromčekom na Námestí SNP v podaní členov FS Jánošík Senior a DFS Husiarik z Brodzian 18. decembra. V posledný deň roka sa v mrazničkách chladí šampanské, ulicami sa ozýva smiech, a mnohí chcú stráviť posledné hodiny roku 2015 vonku.

Mesto Partizánske na počesť výmeny starého za nový rok zorganizuje ďalší ročník akcie Silvester v meste s bohatým kultúrnym programom. Námestie ožije hudbou, tancom, hovoreným slovom a chýbať nebude ani novoročný ohňostroj.

Text a foto: Jarmila Hýroššová