Viac foto v galérii

Žiaci dokázali, že majú bohatú fantáziu

n 1.11.2015 8:04 - Levice

V CK Junior sa v utorok 27. októbra konala milá udalosť, ktorú už roky organizujú pracovníčky MsKS v Leviciach. Konala sa Tekvicová slávnosť pre deti všetkých škôl v našom meste.

Tento rok sa podujatia zúčastnili aj žiaci špeciálnej školy internátnej a svojou zručnosťou sa nenechali zahanbiť pred svojimi rovesníkmi zo základných škôl. V úvodnom príhovore Renáta Leszkóová Golianová deťom objasnila, prečo sa vlastne táto súťaž koná a čo je účelom Tekvicovej slávnosti.

Podujatie sa konalo v nadväznosti na sviatok Hallowenu. V časovom limite mali skupiny žiakov vyhotoviť peknú a ozdobenú tekvicovú masku. Žiaci odbornej porote dokázali, že majú bohatú fantáziu a svojou kreativitou a s trochou pomoci od svojich učiteliek vyhotovili veľmi zaujímavé masky.

Hodina ozdobovania

Deti pracovali v skupinách, ale boli aj také, ktoré dokázali vytvoriť zaujímavú kreáciu aj samostatne. Po náročnej hodine vyrezávania, ozdobovania a líčenia stála porota pred neľahkou úlohou. Spravodlivá komisia zložená len zo ženského pokolenia mala veru čo robiť, aby bola spravodlivá a nenechala prítomných ani na chvíľu na pochybách.

Z odovzdaných masiek sa nakoniec porota rozhodla oceniť päť žiakov a jednu dvojicu. Na pomyselný stupeň víťazov sa postupne postavili: Saška Žigová, Katrin Branthová, Alexander Nádaždy, Lenka Parádiová a Andrejka Lengyeliová.

Ocenená bola aj dvojica Juraj Jančo a Robko Václav. Po súťaži bolo na deťoch vidieť veľkú radosť z toho, že nám dospelým dokázali, že sú šikovné a ich výtvor nás zaujal.

Text a foto: (jj)