Vaic: Výsledky berieme reálne

n 30.10.2015 8:00 - Spišská Nová Ves

Hráči hokejového klubu Spišskej Novej Vsi bojujú čo im len sily stačia. Omladený káder sa nemá za čo hanbiť, napriek tomu, že sa nachádza na dolných priečkach tabuľky (po 15. kole na 10. pozícii – čas písania článku). Každý „verný“ fanúšik si pri pohári zlatistého moku istotne nedáva servítku pred ústa, že čo sa po uplynulej sezóne stalo. Ale podstatnejšie je naších mladíkov podporiť.

Počas doterajších kôl Spišskonovovešťania zaknihovali štyri výhry, strelili 40 gólov a brankári HK 62-krát ťahali puky zo svojej siete.

„Výsledky berieme reálne vzhľadom na to, aké máme mužstvo. Omladili sme tím, bojujú za nás naši chlapci. Ak sa na to pozrieme reálne, tak momentálne sme tam, kam patríme. Možno sme mohli vyhrať o jeden alebo dva zápasy viac a boli by sme vyššie v tabuľke,“ povedal riaditeľ klubu Ľubomír Vaic.

Hráči vstúpili do sezóny sľubnou výhrou 5:2 s Trnavou a hneď v treťom kole si pripísali na svoje konto aj rovnaký triumf nad Humenným. Následne prišla šesťzápasová séria bez bodu. Spišiaci sa vzpružili po domácej výhre 7:5 nad Senicou.

Doterajšou čerešničkou na torte môže byť odolávanie a vytrápenie jedného z favoritov na postup hokejistov Nových Zámkov, ktorými doma podľahli 1:7 a na novozámockom ľade prehrali až po samostatných nájazdoch (2:3 - 15. kolo).

„Teší ma nezlomnosť chalanov, ktorá sa prejavila v Nových Zámkoch. Stretnutie sme vyrovnali gólmi v záverečnej trojminútovke. Aj tri body z Humenného, kam odišlo päť hráčov z prvých dvoch formácii, zahriali,“ skonštatoval bývalý slovenský reprezentant a pridal aj zdravú kritiku.

„Môžeme ľutovať, že sme doma nezvíťazili proti Topoľčanom (1:3) a Považskou Bystricou (2:3). Sú to súperi, s ktorými by sme chceli vyhrávať.“

S vlastnými hráčmi

Na hokejistov nevyvíja vedenie klubu zbytočne veľký tlak. Hráčom tak nezväzuje prílišná nervozita ruky. „Veľký tlak na chlapcov vyvíjaný nie je. Berieme reálne na čo máme a čo hráme. Ale v spomínaných zápasoch proti Topoľčanom a Považskej Bystrici sami chalani chápali, že mali naplno zabodovať,“ vravel Vaic.

Divákov môže lákať pohľad na umenie vlastných odchovancov. „Prvé dve päťky sú naši hráči a len piati sú cudzí. Veľa priestoru dostávajú aj juniori. Nie je to pre nich ľahké, lebo juniori nastupujú aj za juniorský tím. Hrať tri alebo až štyri stretnutia v týždni nie je pre nich náročné,“ dodal.

Branislav Sarňák, foto: TASR