Proti Tepličke potvrdiť body z Dolného Kubína

n 2.11.2015 8:00 - Spišská Nová Ves

Počas predposlednej októbrovej soboty bol na Spiši jeden z ďalších futbalových sviatkov. Domáci klub privítal lídra východnej skupiny druhej najvyššej súťaže VSS Košice.

Spišskonovovešťania dokázali favoritovi súboja odolávať v prvom polčase. No po prestávke rozbalili Košičania naplno gólový kolotoč, keď sieť za Rolandom Stančákom rozvlnili Filip Serečin, Kamil Karaš i Milan Dimun.

„Pre nás bolo veľmi náročné poskladať základnú zostavu. Chýbali nám viacerí dôležití hráči, bolo ich asi šesť a to najmä zo zdravotných dôvodov. Hrať v oklieštenej zostave proti tímu, ako je VSS je, bolo veľmi náročné,“ zaspomínal si s odstupom času tréner Spišiakov Branislav Ondáš.

„Do zápasu sme vstupovali s tým, že budeme pozorne brániť a snažili sme sa, čím dlhšie neinkasovať,“ povedal kouč. No skúsený súper dal v rozpätí od 54. do 68. minúty tri góly. „S pribúdajúcim časom sme mali stále dostatok síl, chalani sú kondične dobre pripravení. Keď sme inkasovali, bolo to skôr už o psychike,“ dodal Ondáš k zápasu s VSS.

Tri body z Oravy

Spišiaci ostatné stretnutia v 13. a 14. kole prehrali s vysoko nepriaznivým skóre 1:8. Čiernu sériu pretrhli proti Dolnému Kubínu, no ani duel s mužstvom z Oravy sa nezaobišiel bez ťažkostí.

Domáci šli do vedenia, ale futbalisti Spišskej Novej Vsi nezložili zbrane a súboj zvrátili vo svoj prospech a zvíťazili 3:1.

„Nikto nemal vyložene navrch. My sme inkasovali v prvom polčase, po tom, ako sme zahrávali roh, zle zohrali situáciu, domáci urobili protiútok a skórovali. V prestávke sme si povedali, že s výsledkom chceme niečo urobiť. Veľmi nám pomohol vyrovnávajúci gól. Po tom ako sme sa dostali do vedenia 2:1 domáci znervózneli, otvorili viac hru,“ skonštatoval Ondáš.

V 16. kole čaká Spišskonovovešťanov doslova šesťbodový zápas proti ďalšiemu nováčikovi z Tepličky. Ten pod nový koučom Miroslavom Nemcom vyhral dva z troch duelov.

„Tri body z Kubína sú veľmi cenné, ale potrebujeme ich potvrdiť v ďalšom kole proti Tepličke. Súper má svoju kvalitu, ak budeme chcieť bodovať, budeme musieť podať veľmi dobrý a zodpovedný výkon. Verím, že neinkasujeme a vpredu si vytvoríme šance a strelíme gól,“ zaprial si Ondáš.

Branislav Sarňák, foto: archív klubu