Úspešne kráča svetom modelingu

n 23.10.2015 9:23 - Banská Bystrica

Banská Bystrica už dala svetu jednu svetoznámu modelingovú hviezdu – Adrianu Sklenaříkovú. Po rokoch vychádza z nášho mesta ďalšia kráska, ktorá sa postupne presadzuje vo svetovej konkurencii modeliek a bez veľkých slov si buduje kariéru ďaleko od svojej domoviny – Melissa Mitrovič.

S Melissou a jej rovnako sympatickou mamou sme sa stretli v jednej z banskobystrických kaviarní. Mladá modelka sa práve vrátila z Ameriky a Dubaja, predtým bola na Seycheloch. O chvíľu opäť odlieta za prácou do sveta. Jej meno už v mladom veku má medzi svetovými modelkami nejaký zvuk. Fotí reklamné kampane významných značiek. Bystričanka Melissa Mitrovič, ktorá iba nedávno oslávila 18. narodeniny, už na prvý pohľad upúta svojou prirodzenou krásou. Dlhé blond vlasy, výrazné obočie a pod ním modré oči, zmyselný pohľad a odzbrojujúci úsmev, dokonalá postava.

Chceli sme však spoznať aj jej vnútorný svet, v ktorom žije a motiváciu, čo ju priviedlo k modelingu, ako sa presadzuje v tvrdej konkurencii a aké sú jej ďalšie plány. Melissa je pozitívne mysliaci a samostatný človek, chce spoznať svet a ľudí v ňom, preto je neustále na cestách. Vzácnu domácu chvíľku sme využili na príjemný rozhovor.

Melissa, počuli sme, že v tebe koluje krv predkov z viacerých krajín sveta, čo sa u teba prejavilo aj na kráse.

Áno, po rodičoch je to slovenská a srbská krv, potom trochu maďarskej a dokonca austrálskej, z každého kúta trošku, ale hlavne je to slovensko-srbský mix. Rozprávam po slovensky, srbsky, anglicky, dohovorím sa po nemecky, pár slov prehodím aj v turečtine a čínštine.

S mamou bývaš na Uhlisku, aj keď si po väčšinu roka v zahraničí. Ako spolu vychádzate?

Mám aj brata, ktorý ma podporuje. Keď som vonku, s maminou sme stále v kontakte. Niekedy sa stane, že sa jej spýtam niečo z druhého konca sveta, neuvedomujúc si časový posun, keď je u nás hlboká noc. Je však fajn mať aj na diaľku blízkeho človeka.

Ako a kedy si sa dostala k modelingu?

Bolo to ešte na športovej základnej škole Golianova (mala som rada atletiku a gymnastiku), keď som mala 14 rokov. Mala som predtým fotenie a prišla ponuka ísť do Istanbulu. Tak to začalo a táto práca ma uchvátila natoľko, že som sa rozhodla pri nej zostať a vybudovať si kariéru modelky, pri tom spoznávať svet, ľudí a ich kultúru. Mám veľa kontaktov, ale spolieham sa hlavne na seba.

Aká bola tvoja ďalšia modelingová púť?

Bola som postupne v Číne, na Filipínach, v Dubaji, Amerike. Fotím občas aj na Slovensku, naposledy reklamnú kampaň pre Euroveu. Vo svete to boli značky Nestlé, LeeCooper a mnoho ďalších. Zastupuje ma agentúra Mix Model Management, po svete cestujem a starám sa o seba sama.

Vo svete modelingu je tvrdá konkurencia. Ako sa s tým vyrovnávaš?

Som pozitívne mysliaci človek. Prekážky sú na to, aby sa prekonávali, ja si kladiem ciele, ktoré chcem dosiahnuť a idem cieľavedome za nimi. Nie hlava-nehlava, ale prirodzenou cestou. Ono to tak býva, že čo si veľmi želáte, napokon aj príde, len musíte pre to niečo urobiť. To platí aj v konkurencii modeliek, ktorých je vo svete veľa aj s agentúrami a musíte sa medzi nimi presadiť. Zatiaľ sa mi darí a mám priestor aj na spoznávanie krajín, kde práve pracujem.

Ešte študuješ na strednej škole. Dá sa to pri takejto práci?

Študujem vo Zvolene na Súkromnej strednej odbornej škole podnikania. Som v treťom ročníku a vďaka riaditeľovi Pavlovi Igrínimu mám individuálny študijný plán. Keď som v zahraničí, vo voľnom čase sa učím a po návrate domov robím skúšky. Dá sa to zvládnuť, o rok maturujem, čo bude ťažšie, ale zvládnem to.

Čo ťa čaká po krátkom pobyte doma?

Cestujem do Abu Dhabi a potom do New Yorku. Mojím cieľom je Amerika. Bola som už v Los Angeles, poznám tam manažérov. Teraz sa mi ozvala z Hollywoodu aj filmová manažérka,

Črtá sa ti teda aj filmová kariéra?

Veľmi som chcela byť predtým herečkou, dokonca som chodila chvíľu aj na ZUŠ, ale potom som s tým prestala. V Turecku sa mi už podarilo zahrať si vo filme malú úlohu, teraz to budú uvádzať do kín.

A čo súťaže krásy?

Občas ma moji blízki do toho tlačia, ale ja zostávam pri fotení. Netúžim po predvádzacích mólach a prepieraní mojej osoby bulvárom. Mojou prácou je modeling a v tom chcem byť profesionálka. Na Slovensku obdivujem módneho návrhára, fotografa, vizážistu a stylistu Lukáša Kimličku. Rada by som s ním niekedy fotila. Ale inak som spokojná s tým, čo robím a idem ďalej.

(tom), foto: archív M. M.