Kiššák našiel gólové kopačky

n 11.10.2015 8:00 - Spišská Nová Ves

S trinástimi gólmi najlepší strelec uplynulej sezóny Spišskej Novej Vsi v tretej lige Lukáš Kiššák sa strelecky prebudil aj v druhej najvyššej súťaži. Na presný zásah v rozbehnutej sezóne čakal dlhých 976 minút.

Strelecký pôst ukončil Kiššák v 11. kole proti Prešovu, keď korigoval stav stretnutia na 2:3. „Nepadol mi úplne kameň zo srdca, ale určite ma potešilo, že som konečne dal gól,“ povedal spišskonovoveský útočník.

Jeho zásah do siete Prešovčanov musel pookriať každým, kto sa nachádzal na tribúnach. „Budem naň spomínať ešte veľmi dlho a zaraďujem ho medzi najkrajšie v doterajšej kariére. Bola to rýchla akcia, ktorú som zakončil nádhernou strelou do šibenice. Bol to naozaj výstavný kúsok,“ rozplýval sa nad gólom, ktorý ho nakopol aj do duelu so Zvolenom.

Hráčom spod Pustého hradu Spišiaci podľahli v úvodnom kole 0:3 a mali im čo vracať. Zvolenčania vtedy zlomili odpor Spišskonovovešťanov až v záverečnej desaťminútovke, v ktorej dali dva góly. Odplata sa vydarila, Zvolenčania teraz cestovali domov s prehrou 2:3 a o víťazný zásah sa postaral práve Kiššák.

„Gro práce urobil pri čiare Baldovský - obišiel hráča a nacentroval do šestnástky, kam som si nabehol a hlavou poslal loptu do bránky,“ opísal strelec svoj druhý gólový moment v sezóne. Dvanástym kolom sa začala odvetná časť aktuálnej druholigovej fázy.

V prvej polovici základnej časti (v jedenástich kolách) Spišiaci nazbierali deväť bodov so skóre 10:18. „Odohrali sme dobré zápasy, v ktorých sme podali solídne výkony. Každým stretnutím futbalovo rastieme a nadobúdame skúseností,“ vyhlásil.

V mimofutbalovom živote učiteľom

Hráči FK Spišská Nová Ves nemajú s klubom podpísané profesionálne zmluvy, čiže popri tréningoch a zápasoch chodia do zamestnania. „Ja pracujem na základnej škole v Nálepkove. Učím telesnú výchovu,“ ozrejmil.

Lukáš Kiššák okrem reprezentácie mesta, si stihol obliecť už aj národný dres. Za Slovensko hral na kvalifikačnom turnaji v amatérskom futbale UEFA Region’s Cup 2015. Dokonca aj skóroval, keď rozvlnil sieť proti Škótsku.

Aj z toho dôvodu je logické, že pozorne sledoval profesionálnych kolegov A-tímu Slovenska, ktorí postúpili na budúcoročný šampionát do Francúzska. Neunikol mu ani triumf dvadsaťjednotky v Holandsku (3:1). „Chalani urobili skvelé meno futbalu pod Tatrami,“ dodal Kiššák.

Branislav Sarňák, foto: FK Spišská Nová Ves