Viac foto v galérii

Záhradkári počas jesene dokončujú posledné práce

n 16.10.2015 9:27 - Kežmarok

Jesenná záhrada je pod Vysokými Tatrami špecifická. Mrazy sem prídu rýchlejšie ako na nižších územiach Slovenska. Aktuálne Kežmarčania dokončujú rýľovanie, robia mulčovanie a hnoja záhradky.

Sú plodiny, ktoré treba z pôdy vybrať kvôli počasiu skôr, ešte pred mrazmi. „Z byliniek sme vybrali pažítku, rozmarín, tymian, mätu a medovku. Tieto byliny dokážu prezimovať pri minimálnej vonkajšej teplote 10 stupňov Celzia. Čiže niekde v pivnici pri malej zálievke,“ vyjadril sa hlavný koordinátor komunitnej záhrady v Kežmarku z iniciatívy Vlk, ktorý nikdy nespí Michal Kubičko.

Komunitná záhrada je síce mladá, no postupne si získava väčšiu obľúbenosť u ľudí rôznych vekových kategórií.

Zber úrody

„Mama nás vždy učila pomôcku. V slove september a október je časť slova ber, čo znamená, že musíme zo záhrady vybrať vypestované ovocie a zeleninu,“ podelila sa Kežmarčanka Miriama. Záhradkár sa musí v tomto období popasovať s prízemnými mrazmi. Tie sú veľmi zlé pre neskorú úrodu. Kvalita zeleniny a ovocia závisí najmä od počasia a starostlivosti záhradkára. Jablká, hrušky a slivky sú jesennou najsilnejšou plodinou. „Tento rok bol naozaj dobrý. Ešte nikdy sme nemali takú úrodu zdravých červených jabĺk,“ hovorí Kežmarčan Tomáš.

Chystanie záhrady na zimu zahŕňa aj obstrihávanie plodín a kvetov, ktoré môžu ostať počas zimy v pôde. No záhradkár ich musí prikryť slamou, čačinou, alebo sklenenou fľašou, aby zimu prežili.

Text a foto: Andrea Bašistová