Viac foto v galérii

Cyklisti obišli všetky kostoly v Kežmarku

n 15.9.2015 16:15 - Kežmarok

S bicyklami okolo kostolov. Práve týmto netradičným spôsobom sa rozhodli osláviť deň štátneho a cirkevného sviatku Sedembolestnej Panny Márie niektorí Kežmarčania.

Iniciatíva Vlk, ktorý nikdy nespí zorganizovala slávnostnú cyklojazdu mestom. Tentokrát to bolo iné, ako tradičná cyklojazda mestom posledný piatok v mesiaci. Cyklisti obišli všetky kostoly v Kežmarku. „Bol to štátny sviatok patrónky Slovenska Sedembolestnej Panny Márie. Dostali sme nápad spojiť cyklistov práve v tento deň sviatočným spôsobom,“ rozpráva organizátor Dominik Jakub.

Za spoznávaním histórie

Jazda bola pomalšia ako tradične. Súviselo to s odborným výkladom pri každej zastávke. „Na túto akciu som prišiel nielen preto, aby som sa prišiel spolu s ľuďmi pobicyklovať, no taktiež som chcel netradične spoznať históriu kežmarských kostolov,“ vyjadril sa účastník cyklojazdy Michal Kubičko.

Počasie cyklistom prialo a mohli si vychutnať sviatočnú jazdu okolo všetkých kostolov. Jazda bicyklami začala pri Bazilike Svätého Kríža a končila v kláštore Ježiša Krista Vykupiteľa, kde žijú ženy redemptoristky. Odtiaľ si účastníci pochvaľovali krásny výhľad.

Celá jazda trvala hodinu a pol. Iniciatíva Vlk, ktorý nikdy nespí chce dosiahnuť, aby ľudia v Kežmarku boli čoraz viac na dvoch kolesách. „Snažíme sa tým ukázať vedeniu mesta, že o cyklodopravu v Kežmarku záujem je a uvítali by sme aj cykloinfraštruktúru, o čom s vedením mesta tiež rokujeme,“ prezradil z iniciatívy Vlk, ktorý nikdy nespí Dominik Jakub.

Text a foto: Andrea Bašistová