Godla zakotvil vo Fínsku

n 5.10.2015 8:00 - Spišská Nová Ves

Bývalý hokejový brankár juniorských kategórii Spišskej Novej Vsi a majiteľ bronzovej medaily z majstrovstiev sveta 20-ročných z kanadských miest Montreal a Toronto si našiel nový angažmán vo fínskej druhej najvyššej súťaži.

Do konca sezóny 2015/16 bude chytať 20-ročný brankár v Kukkolane Hermes.

„Vo Fínsku je výborná brankárska škola. Chcel som ísť mimo Slovenska. V klube som už niekoľko dní, mám to ťažké, keďže neviem dobre po anglicky, ale zvykám si. Na severe Európy budem tento ročník a uvidíme, čo bude neskôr,“ opísal prvé dojmy Denis Godla, ktorý počas letných dní zarezával aj na Spiši.

„Ďakujem Spišskej, že mi umožnila túto možnosť,“ vravel. Pre najužitočnejšieho hráča spomínaného šampionátu v Kanade bolo prioritou zámorie.

„Čakal som na ponuky, ale napokon to padlo. Mohol som začať aj na Slovensku, ale chcel som skúsiť niečo iné. Keď ma oslovili z Fínska, nemal som nad čím váhať,“ skonštatoval Godla.

Pred podpisom zmluvy sa poradil s Tomášom Mikušom, ktorý v minulej sezóne hrával v Hokki Kajaani. „O súťaži sa vyjadril v dobrom svetle. Hrajú v nej mladí a šikovní hráči, hokej je rýchly,“ okomentoval tamojšiu ligu.

Ohľadom cieľov nového zamestnávateľa prezradil: „Myslím si, že ak sa prebojujeme do play-off, bude to skvelé,“ dodal.

Branislav Sarňák, foto: TASR