Život bez mäsa: Rozmar či životný štýl?

n 27.6.2016 11:00 - Slovensko

Manželka volajúca manžela – vegetariána – k večeri s komentárom: „Miláčik, zvädne ti večera“ je asi najčastejší vtip, ktorý koluje o ľuďoch, ktorí mäso vymenili za inú stravu.

Vegetariánstvo však pre tých, čo sa pevne rozhodnú, že mäsu dajú „vale“, však zväčša nie iba chvíľkový rozmarom.

Je to životný štýl, zameraný na celkovú starostlivosť o zdravie, výživu v spojení s pohybom, abstinenciou, vyhýbaním sa cigaretám a s úctou k živým tvorom.

Vegetariáni majú dokonca svoj medzinárodný deň a ním je od roku 1978 prvý október.

Hlavnou filozofiou vegetariánov je nejesť mäso, ale že konzumujú iba rastlinky, je pomerne mylný názor.

Bezmäsitá strava je oveľa pestrejšia a nachádzajú sa v nej aj živočíšne produkty ako syry, mlieko, jogurty či vajcia. Základnou potravinou je určite sója a z nej vyrábané tofu (sójový syr).

Korene v Indii a Grécku

A hoci by sa tak mohlo zdať, nejde pri tom o rozmar dnešnej doby. Historicky sa vegetariánstvo datuje do starovekej Indie a Grécka.

V stredoveku ho v rámci askézy praktizovali hlavne mnísi a zmienky o ňom sa dajú nájsť i v období renesancie.

Moderné vegetariánstvo sa začalo rozvíjať v 19. storočí. Do súčasnej podoby – obľuby sa dostalo až koncom uplynulého storočia.

Prečo nie mäso?

Dôvodov, pre ktoré ľudia presedlávajú na bezmäsitú stravu, býva viac.

Z náboženského hľadiska sa na cestu vegetariánstva dávajú prevažne vyznávači budhizmu a hinduizmu, mnoho ľudí zasa uprednostňuje zdravotné hľadisko – znižovanie krvného tlaku, rizika srdcového infarktu či prevencie voči niektorým druhom rakoviny.

Častým dôvodom býva tiež etika, predovšetkým zachovávanie práv zvierat.

 

Známi vegetariáni

Vegetariánstvu prepadli aj viaceré známe osobnosti.

Keď sme spomenuli renesanciu, tak velikán tohto obdobia – Leonardo da Vinci – patril tiež k „nejedačom“ mäsa a vyjadril sa celkom jasne: „V mladosti som sa zriekol jedenia mäsa a príde deň, kedy sa ľudia podobní mne budú na zabíjanie zvierat pozerať tak, ako na zabíjanie ľudí.“

Prechod na vegetariánsku stravu ako na spôsob zachovania života na Zemi prezentoval aj autor teórie relativity Albert Einstein.

Dnes sú vzorom pre prechod k strave bez mäsa predovšetkým hviezdy showbiznisu.

Medzi vegetariánmi nájdeme fešáka Richarda Gereho, filmového kanibala „Hanibala“ Anthonyho Hopkinsa, plavčíčku z Pobrežnej hliadky Pamelu Anderson či hrdinku z Titanicu Kate Winslet.

Keďže dnešný deň patrí vegetariánom, ponúkame vám zaujímavý a chutný recept, ktorým si svoj jedálniček môžu spestriť aj notorickí mäsožravci. Ďakujeme zaň našej kolegynke Silvii.

Sójové kocky v medovej omáčke

Ingrediencie: olivový alebo iný „zdravý“ olej, jeden balíček sójových kociek (podľa počtu osôb - tento stačí pre 4), niekoľko ČL sójovej omáčky, 2 ČL medu, 4-5 strúčikov cesnaku (podľa chuti a zvyku), 1-2 cibule, rôzne druhy zeleniny (tiež podľa chuti) - napr. baklažán, mrkvu, papriku,...

Postup: Sójové kocky si predvaríme 30 minút vo vriacej vode, medzitým si urobíme omáčku - zmiešame sójovú omáčku, prelisovaný cesnak a med. Do omáčky dáme na 30 minút sójové kocky, ktoré pekne vsajú jej chuť.

Následne na oleji osmažíme nadrobno nakrájanú cibuľku, pridáme na kocky nakrájanú zeleninu a ako posledné pridáme i sójové kocky. Chvíľu (asi 10 min.) miešame na miernom ohni.
Podávame s ryžou.

red, foto: facebook, ilustračné