Miloš Pinčák: Najlepší med je ten, ktorý vám najviac chutí

n 28.9.2015 14:54 - Gelnica

Včelárstvo je populárne aj v našom okrese. Miloš Pinčák z Helcmanoviec zdelil vášeň pre včely po svojom otcovi a dnes je to už 25 rokov, čo sa tomuto koníčku venuje.

Skúste sa nám na začiatok predstaviť. Kde máte svoje úle?

Včelárim v Helcmanovciach, náš okres je najlesnatejším okresom na Slovensku. Z dôvodu viacdruhovej ponuky medu som vytvoril ďalšie včelárske stanovište v okolí Košíc. Včelárenie je mojím koníčkom a vykonávam ho popri zamestnaní po víkendoch.

Ako sa darí včelárstvu v posledných rokoch?

V súčasnosti sa včelárenie začína vzmáhať a nachádzajú si k nemu cestu rôzne vekové skupiny. A čo je potešujúce, i tie mladšie. V našej obci nás je aktuálne osem včelárov, čo je vcelku slušný počet, hoci v minulosti ich bolo podstatne viac.

Koľko úľov vlastníte a približne koľko včiel sa nachádza v jednom úli?

Ja obhospodarujem 70  rodín. Rodina je včelársky výraz pre včelstvo, teda úľ. Ak zoberieme, že v mesiaci jún má včelstvo cca 50?000 jedincov, tak, žartom povedané, včelár je podnikateľ s najväčším počtom zamestnancov. Základným včelárskym snažením je mať silné a zdravé včelstvá, ktoré sú potom schopné využiť to, čo príroda ponúka. Doniesť med, peľ a mať dostatočné množstvo propolisu, ktorý je tiež medzi ľuďmi žiadaný.

Existuje viac druhov medu, dá sa povedať, že je niektorý z nich ten najlepší?

Často dostávam túto otázku a odpovedám diplomaticky, že ten, ktorý vám najviac chutí. Každý med slúži na niečo iné. Kvetové medy sú ľahko stráviteľné a dodávajú ihneď energiu. Prednosťou lesných medov je, že sú vhodnejšie pre alergikov, lebo obsahujú málo peľu. Niektorým druhom sa zase prisudzujú protirakovinové účinky (repka), či účinky pri chorobách dýchacích ciest (lipa, ihličnatá medovica), alebo vhodnosť pri horúčkach (slnečnica).

Aký druh medu vyrábate?

Hnilecká dolina je miestom jedného z najkvalitnejších medov na Slovensku. Je to, samozrejme, vzhľadom na lesy, med lesný, alebo inak nazývaný i med medovicový. Je to med tmavý, voňavý, jemnej chuti. Častokrát včielky tento med obohatia i o nektár z maliny, černice či lúk. Niekedy sa mihne i lipa. Tento rok sme sa po dlhšom čase dočkali i jedľovej medovice, ktorú titulujú ako kráľa slovenských medov. Žiaľ, nebolo jej až tak veľa, ako by sme si priali. Vplyv na to malo hlavne horúce a suché počasie, ktoré vysúšalo nektár a medovicové zdroje v prírode. Posledné roky sú na lesné medy skúpe. Môže za to klíma, ale i ťažba dreva. Kvetové medy sú na tom relatívne lepšie. Včelár vie presnejšie odhadnúť dobu kvitnutia a tým aj znášky. U mňa prvým medobraním je med z ovocných stromov (divá čerešňa), potom nastupuje často spoločne repka a agát a končí slnečnicou v košickej kotline. Ale každý rok je iný, raz lepší inokedy naopak.

Váš med patrí na Slovensku medzi tie najlepšie, máte právo nosiť značku Slovenský med. Čo musí včelár splniť, aby získal tento certifikát?

Slovenský zväz včelárov prišiel s iniciatívou na skvalitnenie a sprísnenie noriem kvality slovenských medov. Výrazne sprísnil limity a tým chcel dosiahnuť kvalitnejší slovenský med ako iný, dovážaný. Preto vznikla značka Slovenský med. Túto značku môže získať včelár, ktorý spĺňa prísne limity skúmané v laboratóriách. Každý rok sa toto meranie koná v rámci súťaže o najlepší med. Už v prvom ročníku sa mi podarilo získať druhé miesto v kategórii medovicový med a tak i certifikát s poradovým číslom 0008/214649. To, že včelári z gelnickej organizácie SZV majú kvalitné medy následne dokázali v iných súťažiach i Anton Golitko a Ábel Filo.

Text a foto: Simona Almášiová