Žiadna nuda na umeleckom tábore nebola

n 16.9.2015 8:45 - Revúca

Učitelia Základnej umeleckej školy v Revúcej už niekoľko rokov úspešne organizujú detský celodenný prázdninový tábor Slniečko. Nebolo tomu inak ani počas týchto prázdnin. Posledný augustový týždeň patril tohto roku už štvrtýkrát deťom vo veku od 5 do 13 rokov, ktoré majú záujem o hudobné, výtvarné, tanečné, ale aj dramatické umenie.

Rekordných 48 detí z Revúcej a okolia si počas týždňa plného kreativity a tvorivých činností vyskúšalo, čo obnáša život výtvarníka, hudobníka, tanečníka či herca. Pod vedením kvalifikovaných pedagógov, ktorí program pre deti pripravovali poctivo dlhé týždne vopred, sa ani minútku nenudili.

Potešili aj výlety do okolia

Ak by si niekto myslel, že deti boli zavreté v priestoroch školy, veľmi sa mýli. Pedagógovia pre ne pripravili nielen zaujímavé činnosti v priestoroch školy a školského dvora, ale aj výlety do okolia. Po prvých dvoch dňoch plných tvorivej práce sa v stredu Slniečkari spolu s pedagógmi vybrali do neďalekej Jelšavy.

Tu navštívili mestské múzeum, aby si okrem prehliadky jeho priestorov stali zároveň aj svedkami odhalenia makety starého Jelšavského hradu. Na túto akciu prišli žiaci pripravení – s hudobnými nástrojmi a tiež so svojimi výtvarnými prácami.

Za svoju spoluprácu pri krste makety si vyslúžili odmenu – tortu v tvare hradu. Vo štvrtok pripravili pre svojich rodičov i širokú verejnosť výstavu svojich prác. Rodičia, ktorí výstavu navštívili, ocenili nielen práce svojich šikovných ratolestí, ale aj možnosť konzultácie s pedagógmi.

Tí si totiž deti všímali počas predchádzajúcich dní, a tak vedeli rodičom pošepnúť, k akému umeniu ich dieťa inklinuje. A o tom, že v každom „slniečku“ drieme mladý umelec, nebolo vôbec pochýb. Tábor vyvrcholil výletom na Zbojskú.

Každý „Slniečkar“ si z tábora okrem zážitkov, skúseností a inšpiratívnych myšlienok odniesol aj pamätnú medailu s logom tábora. Mnohí mladí umelci sa aj po prázdninách stretávajú naďalej, ale už v plnom pracovnom nasadení ako žiaci Základnej umeleckej školy v jej jednotlivých odboroch a už teraz sa tešia na ďalší ročník Slniečka.

 

Text a foto: (ta)