Po úvodných kolách je nálada stále dobrá

n 21.9.2015 8:00 - Spišská Nová Ves

V minulej sezóne urobili spišskonovoveskí hokejisti fanúšikom poriadne veľkú radosť, vyhrali základnú časť a dostali sa do finále play-off. V ňom si vylámali zuby na Detve (1:4 na zápasy). Pred aktuálnym ročníkom sa v klube zmenilo vedenie, novým riaditeľom sa stal doterajší hráč Ľubomír Vaic, ktorý vystriedal Miroslava Gavaliera.

Zaujímavá situácia nastala aj na trénerskom poste, prípravu začal Vladimír Klinga st., ale po pár dňoch zamieril do Kazachstanu a na jeho miesto sa postavil Marián Horváth.

Tomu sa vstup do základnej časti vydaril, keď v troch zápasoch získal sedem bodov. Vyhral s Trnavou 5:2 a rovnakým výsledkom zdolal aj Humenné. Nad sily Horvátha a spol. boli len Prešovčania, ktorým podľahli až po predĺžení 0:1.

Úvod sa vydaril

„Samozrejme, že s prvými troma kolami sme spokojní. Máme mladý káder, ale atmosféra v kabíne je zatiaľ dobrá,“ povedal riaditeľ HK Vaic. Tím Spišiakov tvorí zmes skúsených hokejistov a mladíkov.

„Spoliehame sa na náš prvý útok, ktorý tvoria Smotrila, Koky, Findura a v obrane zase Jozef Hrubý a Daniel Hančák,“ uviedol prvý muž klubu, ktorého príjemne prekvapila druhá útočná formácia. „Giľák, Hamráček, Lesňák, predvádzajú slušné výkony a verím, že po zohratí pôjdu výkonnostne ešte hore,“ skonštatoval.

Tím tvoria štrnásti hráči, ktorí vyšli zo spišskonovoveskej liahne a piati „cezpoľní“. „Brankár Marko Borároš, ktorý v minulej sezóne bol v Prievidzi a následne v Prešove, má miesto isté. Zvyšní štyria sú zatiaľ v skúšobnej dobe,“ ozrejmil situáciu ohľadom hráčov Vaic.

Riaditeľ klubu už spomenul meno Daniela Hančáka, nás zaujímalo, ako došlo k príchodu skúseného zadáka. „Ostatné sezóny bol v Kazachstane, kde mu skončila zmluva. Tak začal trénovať s nami. Momentálne má otvorenú zmluvu a hľadá si angažmán v zahraničí. Verím, že nám zatiaľ pomôže, ako bude môcť,“ zaželal si Vaic.

Vaic chce vyššiu návštevnosť

Spišiaci bojujú s nepriaznivou ekonomickou situáciou a Vaic hľadá sponzorov. „Teší ma, že kam prídem, tak sú nám ochotní pomôcť,“ povedal a s úsmevom.

Dodal, čo ho trochu trápi: „Bol by som rád, ak by chodilo na duely viac ľudí. Sme náročnejší a chcel by som aby prichádzalo aj 1 500 divákov, ale k tomu sa dopracujeme.“ S cieľmi sú v klube zatiaľ opatrní. „Tie si stanovíme počas sezóny,“ prezradil nám.

Hráči HK nastúpili do novej sezóny v nových dresoch. „Vyzeráme v nich dobre a verím, že budeme rovnako dobre aj hrať,“ dodal na záver rozhovoru Vaic.

Text a foto: Branislav Sarňák

Výsledky:

HK Spišská Nová ves – HK Trnava 5:2 (3:1, 1:1, 1:0), góly: 7. Giľák, 10. Piják, 18. Kucirko, 32. Smotrila, 41. Smotrila – 8. Pardavý, 24. Pardavý, vylúčení: 12 :10, presilovky: 0:0, oslabenia: 1:0, 338 divákov.

HC Prešov – HK Spišská Nová Ves 1:0 p. p. (0:0, 0:0, 0:0, 1:0), gól: 62. Briják, vylúčení: 6:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 505 divákov.

HK Spišská Nová Ves – MHK Humenné 5:2 (2:0, 3:0, 0:2), góly: 3. Findura, 6. Giľák, 34. Koky, 36. Hrubý, 39. Smotrila – 45. Krempaský, 58. Renčok, vylúčení: 7:9, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, 515 divákov.