Čaká nás festival poriadne tvrdej hudby

n 3.9.2015 9:41 - Žiar nad Hronom

Na žiarskej hudobnej scéne sa predvedú metalové a rockové kapely. Tvrdá gitarová hudba sa bude ozývať Mestským kultúrnym centrom koncom septembra. Priaznivci akustického rocku a tvrdého metalu si tak konečne užijú festival Sunity´s rock'n'roll circus.

Kolotoč hudobných festivalov sa rozkrútil ešte v lete. Skončené prázdniny ho nezastavili. V septembri bude pokračovať prvým ročníkom rockovo-metalového festivalu a v októbri fanúšikov hudobných festivalov čaká siedmy ročník Sitňan festu.

Metalová kapel Sunity a Mestské kultúrne centrum spolu odštartovali nový projekt metalovo-rockového festivalu. V sobotu 26. septembra sa na hudobnom festivale predstaví 12 rockových a metalových kapiel.

„Chceli by sme nadviazať na dlhú Žiarsku tradíciu obdivu a nadšenia pre tvrdšiu gitarovú hudbu, ktorá v meste a okolí pôsobí naprieč dekádami od nezabudnuteľných undergroundových koncertov v bývalom klube Škandál až po profesionálne vystúpenia zahraničných hviezd ako Hammerfall, Gamma Ray či Tarja práve v sále MsKC,“ informuje na stránkach MsKC Petra Demková.

Pestrosť tvrdej hudby

Ako vyzerá akustická verzia rocku či etrémny metal pre odvážnych, sa dozvedia všetci návštevníci festivalu na dvoch pódiách. Spievať sa nebude len v anglickom jazyku, originálne texty v slovenskom jazyku si pripraví napríklad hard´n´heavy power trio.

„Všetci artisti sú na základe osobnej skúsenosti starostlivo vybraní zo všetkých kútov Slovenska ako vhodní reprezentanti svojho štýlu a spolu tvoria nevídane pestrú hudobnú paletu od akustického rocku až po extrémne metalové hlukové steny,“ popisuje výber kapiel Petra Demková.

To najlepšie z celého Slovenska

Predstavia sa štyri kapely zo Zvolena, jedna z Bratislavy, Banskej Bystrice, zo Serede či z Banskej Štiavnice. Zábava bude prebiehať až do skorých ranných hodín. S profesionálnym ozvučením vystúpia kapely ako Peacock ball, Castaway, Holotropic, In Between, Titanic a ďalšie.

„Žánrová pestrosť a kvalita pozvaných skupín robia z akcie výnimočný deň pre rockovú a metalovú hudbu nielen na strednom Slovensku. Pre nadšenca tvrdej hudby povinnosť, pre milovníka hudby zaujímavá skúsenosť a pre fanúšika zábavy nový rozmer,“ pozývajú na festival jeho organizátori.

Text a foto: (ab)