Biatlonisti na stupňoch víťazov

n 5.9.2015 8:24 - Revúca

Tretie kolo Viessmann pohára v letnom biatlone sa konalo za slnečného počasia vo Vyhniach. Zúčastnila sa ho aj početná výprava revúckeho Klubu biatlonu Magnezit, ktorej z tradičnej zostavy pre problémy s kolenom chýbal Tomáš Sklenárik.

Revúčania súťažili nielen v žiackych, ale aj dorasteneckých a mužských kategóriách. V sobotu prebiehali rýchlostné preteky, pri ktorých rana mimo terča znamená trestný bežecký okruh navyše. Najviac sa darilo Liborovi Mladšiemu, ktorý v kategórii 14 – 15-ročných žiakov vďaka rýchlemu behu a čistej streľbe zvíťazil s náskokom 19 sekúnd.

V kategórii žiačok 12 – 13 rokov sa naša Ema Kapustová aj napriek nevydarenej streľbe (1+3) so štyrmi trestnými bežeckými okruhmi ukážkovým behom prepracovala na striebornú pozíciu, keď sa jej podarilo predbehnúť aj súťažiace s čistou streľbou.

Medzi dorastencami uspel Lukáš Ottinger, ktorý obsadil bronzovú priečku v drese ŽP Šport Podbrezová, kam sa presunul po ukončení základnej školy a nástupe na strednú školu.

Nedeľňajší program

V nedeľu sa opäť vo všetkých kategóriách konali vytrvalostné preteky, pri ktorých rana mimo terč znamená u žiakov 30 prirátaných trestných sekúnd. Revúčanom sa síce darilo už menej ako v sobotu, dorastenec Lukáš Ottinger však vybojoval ďalší bronz do svojej zbierky a bronzovú priečku obsadila aj Ema Kapustová.

Na týchto pretekoch mala svoju súťažnú premiéru žiačka Erika Profantová. Vyvrcholenie letnej biatlonovej sezóny čaká na našich biatlonistov počas druhého septembrového víkendu, kedy sa v Predajnej budú konať Majstrovstvá Slovenska v letnom biatlone.

Text: (ta), foto: archív klubu