Kvetko nezvládol posledné kolo

n 7.9.2015 8:19 - Revúca

Uplynulý víkend sa mestská športová hala v Kežmarku stala na jeden večer arénou pre bojovníkov. Svoje umenie na tohtoročnom podujatí Knockout fightnight Kežmarok 2015 predviedlo 24 zápasníkov. Celkovo sme mali možnosť vidieť 12 zápasov v bojových štýloch K1, Muay Thai a Box.

Ťahákom večera bol, samozrejme, finálový poľsko-slovenský duel medzi Lukaszom Plaweckim a Pavlom Garajom. Obaja borci predviedli divácky najatraktívnejší zápas celého večera so šťastnejším koncom pre Garaja, ktorý si v troch kolách poradil s poľským náprotivkom.

Doplatil na nováčikovskú daň

Nás ale, samozrejme, zaujímal hlavne zápas revúckeho zápasníka z klubu Muay Thai Revúca Miroslava Kvetka, ktorý absolvoval svoj prvý zápas práve na tomto podujatí. Jeho súperom bol domáci Andrej Kandráč z klubu Goral Gym Kežmarok.

Zápas sa od prvého momentu vyvíjal v prospech revúckeho bojovníka, ktorý začal agresívne a súpera nijak nešetril. Vynikajúcimi kombináciami poľahky a s prehľadom vyhral prvé kolo. Druhé kolo bolo takisto v réžii Kvetka, avšak napokon zaplatil nováčikovskú daň.

Nerozložil si totiž sily rovnomerne do troch kôl a práve tretie kolo sa mu stalo osudným.

Osudné tretie kolo

Keď si všetci v aréne mysleli, že si Revúčan udrží zápas až dokonca, tak ho zradila práve fyzička a tretie kolo bolo jednoznačne v réžii domáceho Kandráča. Ten napokon vyhral zápas po dvoch počítaniach súpera v jednom kole, čo v amatérskych pravidlách thajského boxu znamená automaticky koniec zápasu.

Nováčikovská daň sa nakoniec prejavila v prílišnom chcení a nerozložení si síl do všetkých troch kôl. Je však pozitívne zobrať si z tohto podujatia ponaučenie a do ďalších zápasov nastoliť taktiku, aby borec zvládol všetky tri kolá.

Do novembrového domáceho galavečera v Revúcej je ešte práce viac než dosť, ale pre klub Muay Thai Revúca to bude vrcholné podujatie na klubovej úrovni.

 

Text: Norbert Gonosz, foto: archív klubu