Herák na Victoria Cupe obsadil druhé miesto

n 24.8.2015 14:40 - Nové Mesto nad Váhom

Silový trojbojár Peter Herák sa nedávno zúčastnil medzinárodnej súťaže v mŕtvom ťahu – Victoria Cup v Trnave, v silnej konkurencii sa mu podarilo obsadiť druhé miesto. Boli to zároveň jeho posledné preteky pred vycestovaním do Las Vegas, kde bude reprezentovať Nové Mesto nad Váhom na Majstrovstvách sveta.

V poradí 8. ročníka tohto podujatia sa zúčastnilo 54 pretekárov z celej Európy. Peter Herák súťažil v kategórii Masters, kde mu konkurovalo ďalších 7 pretekárov zo Slovenska, Poľska a Rakúska. „Na súťaž som sa špeciálne nepripravoval, pretože moje tréningy sú zamerané na prípravu na Majstrovstvá sveta,“ dodal Herák.

Novomešťanovi sa na pretekoch darilo, všetky tri pokusy mal platné a so svojim výkonom bol spokojný. „V prvom pokuse som zdvihol činku s hmotnosťou 210 kg, v druhom pokuse 220 kg taktiež bez problémov a 225 kg som zdolal bez najmenšieho zaváhania,“ zhodnotil svoj výkon Herák.

V kategórii do 90 kg

Spolu získal 274 bodov a domov si priniesol striebornú medailu. Prvé miesto obsadil pretekár z Rakúska a tretí bol Poliak. Malá generálka pred majstrovstvami sveta sa podarila, teraz už len dokončiť poslednú fázu prípravy a Petra čaká vytúžená cesta do USA. Peter Herák si touto súťažou otestoval svoju výkonnosť a 225 kg je jeho najlepší tohtoročný výkon. Na Majstrovstvách sveta bude súťažiť v kategórii do 90 kg.

„Celú svoju pozornosť sústreďujem na prípravu na tieto moje najväčšie preteky, ktoré ma čakajú teraz v septembri. Rád by som prekonal svoje svetové rekordy v mŕtvom ťahu a chcel by som súťaž vyhrať,“ dodal Herák.

Súťažiť bude v dvoch disciplínach v mŕtvom ťahu a v silovom trojboji. „Ďakujem všetkým za podporu v príprave, za pomoc sponzorom a kamarátom, lebo bez nich by som mohol len snívať o tejto reprezentácii. Priznám sa, keď som pred tromi rokmi začal s týmto krásnym športom, ani vo sne by mi nenapadlo, že to dotiahnem až sem. Ešte raz ďakujem všetkým,“ dodal Herák.

(zs), foto: autor