Nedeľa s náhradnými kozliatkami

n 24.8.2015 11:02 - Malacky

V nedeľu 23. augusta sa pred Spoločenským domom Mestského centra kultúry konalo posledné Rozprávkové popoludnie v rámci tohtoročného Kultúrneho leta. Zlatým klincom programu bolo predstavenie Divadla Žihadlo.

Avizované predstavenie O kohútikovi a sliepočke sa nekonalo, ale nič to. Deti i dospelí sa náramne zabavili aj na náhradnom predstavení Kozliatka. Dvaja herci, Vlado Zetek a Dodo Klučár, tu za pomoci bábok Viery Vidrovej a výpravy Terezy Langerovej predstavili koziu rodinku, susedku Vieru, vĺčka vo veľkom i malom formáte či poriadkumilovného kováča.

Vlk je mačo zo starej školy a míňa množstvo energie, aby sa dostal ku kozliatkam. Rozumnejšie by bolo, keby si skočil po mäso do hypermarketu, kam pravidelne chodí mama koza a zabúda na svoje detičky doma.

Množstvo zábavy

Ale potom by sme nezažili kopec zábavy s narážkami na konzumný spôsob života a hudobné vsuvky pripomínajúce šlágre našej popkultúry. Vlk by sa mal studniam vyhýbať už zďaleka, ale za všetko si môže sám. Keby korisť neprehĺtal v celku, ale riadne ju rozkúsal ako je zdravé, mohlo všetko dopadnúť inak.

Napokon dejová linka rozprávky nie je až tak podstatná, hlavné je, aby divák pocítil dobrú atmosféru. Predstavenie sa vďaka duchaplnej improvizácii zrejme nikdy neomrzí a zabaví detské i dospelé publikum.

(Awe), foto: autor