Novodubnický MTB maratón načal už tretiu desiatku

n 31.8.2015 10:59 - Ilava

Člen českého Ghost-Mitas Racing Teamu Michal Kaněra a Slovenka Kristína Koscová z Dema Racing Teamu sa stali absolútnymi víťazmi najdlhšej, 104 km dlhej trate na 21. ročníku Novodubnického MTB maratónu.

Najstaršie a historicky najnáročnejšie vytrvalostné preteky horských bicyklov na Slovensku sa poslednú augustovú sobotu uskutočnili v Novej Dubnici a jej širokom okolí, na tratiach vedúcich chrbtami a údoliami Strážovských vrchov. Podujatie sa už tradične prezentovalo nielen horúcim letným počasím, ale predovšetkým vysokou športovo-spoločenskou úrovňou a priam skvelým organizačným zabezpečením.

Aj šampionát jednokoliek

Celé športové podujatie sa podobne ako vlani aj tohto roku uskutočnilo ako otvorené majstrovstvá Slovenskej republiky terénnych jednokoliek. Organizátori pre viac ako pol tisícky účastníkov v širokom spektre jednotlivých vekových kategórií pripravili viacero variantov tratí.

Od dvanásťkilometrovej Baby, cez dvadsaťkilometrovú Basic, štyridsaťkilometrový Klasik, sedemdesiatdvakilometrový Hard až po už kráľovskú trať King. Súťažili na nich nielen cyklisti, ale i bežci, ktorí si mali možnosť vyskúšať svoje schopnosti na dvoch z nich – Baby a Basic. Aj tento rok bola vyhlásená súťaž o maratónsku rodinu a udelená horská prémia pre ženy súťažiace na dvoch najdlhších tratiac – Tekmar Kráľovná Baske – určená pre pretekárku, ktorá ako prvá dosiahla najvyšší bod trate, vrchol Baske.

Text a foto: (tch)