Príprava na novú sezónu vrcholí

n 30.8.2015 15:17 - Nové Mesto nad Váhom

Basketbalistky Nového Mesta nad Váhom a vicemajsterky Slovenska v kategórii štaršie mini začali od augusta s prípravou na novú sezónu 2015/2016. Hlavným cieľom v novom ročníku je zisk majstrovského titulu.

Po dvoch týždňoch tréningu v domácich podmienkach sa presunuli hráčky Nového Mesta na týždenné sústredenie do športového areálu v Myjave. Tam trénovali dvojfázovo, zlepšovali poprázdninovú kondičku a cíbrili súhru v jednotlivých päťkách. Medzi tým tréneri pripravovali ďalší program prípravy, aby na novú súťaž boli aj herne pripravené.

Tri turnaje

Možno zhoda náhod, ale september bude nabitý turnajmi. Budú až tri, z toho dva medzinárodné a všetky mimo nášho mesta, pričom jeden z nich bude aj mimo republiky. Prvý sa uskutoční v Trnave (5. – 6. septembra) za účasti tímov Nitra, Nové Mesto, Ružomberok, Trnava a Žilina.

Hráčky Nového Mesta nad Váhom zavítajú do poľského Sosnowieca (10. - 13. septembra), kde budú hrať v konkurencii tímov – Aleksandrow, CBK Košice, Krakow, Nové Mesto, Ostrów Wlkp, Przemysl, Rybnik, Sosnowiec a Ziebice. Tretí z prípravných turnajov je na programe v Starej Turej (19. – 20. september), pričom účasť na podujatí ohlásili Nitra, Nové Mesto, Ružomberok, Slovan Bratislava a Ústí nad Orlicí.

Z doterajšieho priebehu prípravy a jej ďalšieho, plánovaného postupu, je zrejmé, že Čierne panterky to so vstupom do nového ročníka súťaže myslia vážne. Nový ročník súťaže oblasti Slovensko – Západ bude po všetkých stránkach náročnejší, ako minulé.

Je to tak predovšetkým preto, že sa do našej súťaže prihlásili dievčatá z basketbalového klubu Széchenyi Kosárlabda Gyór z Maďarska. Prajeme Čiernym panterom úspešný priebeh súťaže a aby sa ich predsavzatie prinavrátiť Novému Mestu nad Váhom titul „majster Slovenska“ splnilo.

Rudolf Pardubický, foto: autor