Návšteva starostov zo stropkovského okresu v Snine dopadla na výbornú

n 2.9.2015 8:00 - Snina

Počas tohtoročnej letnej turistickej sezóny navštívili Sninu desaťtisíce návštevníkov, pre ktorých bola hlavným „ťahákom“ najmä rekreačná oblasť Sninské rybníky. Pozvanie primátora Štefana Milovčíka prijali aj starostovia zo stropkovského okresu. 

Mesto na čele s primátorom si uvedomujú, že na tomto základe možno budovať ďalšie aktivity, týkajúce sa cestovného ruchu. Aj v prípade nepriaznivého počasia mesto a jeho okolie ponúkajú mnohé možnosti v tomto smere.

Svedčí o tom i návšteva dvadsaťčlennej skupiny starostov zo stropkovského okresu, ktorí prijali pozvanie primátora Štefana Milovčíka. Keďže pre dážď nemohli využiť možnosť kúpania v biokúpalisku, navštívili klasicistický kaštieľ, zrekonštruované námestie a galériu.

Prekvapení zmenami

Viacerí z prítomných starostov študovali v minulosti na Strednej priemyselnej škole v Snine, a tak s údivom skonštatovali pozitívne zmeny, ktoré sa v našom meste za ostatné roky udiali.

Na záver príjemne stráveného dňa sa hostia podpísali do Pamätnej knihy mesta a pred kaštieľom si urobili spoločnú fotografiu. Svoju návštevu ukončili s prísľubom, že naše mesto a biokúpalisko určite navštívia aj so svojimi rodinami.

E. Mihaliková, MsÚ v Snine