Viac foto v galérii

Odhalili zlodeja zo zlatníctva

n 19.8.2015 8:00 - Lučenec

V Lučenci tesne pred Vianocami vykradli obchodný dom. Páchateľ spôsobil škodu 64-tisíc eur. Polícia zistila, že je za tým Poliak Maksymilian Wlodarczyk, na ktorého vydali európsky zatykač.

Mužom zákona sa podarilo objasniť nezvyčajnú predvianočnú krádež v lučenskom nákupnom centre. Páchateľom je podľa nich Poliak Wlodarczyk, ktorého vyšetrovateľ obvinil zo zločinu krádeže a poškodzovania cudzej veci. Vynaliezavý zlodej však spravodlivosti uniká a je stále na slobode.

„Nakoľko sa nedostavoval na úkony, o ktorých vedel, polícia po obvinenom vyhlásila pátranie a bol vydaný aj európsky zatýkací rozkaz,“ potvrdila hovorkyňa polície Mária Faltániová.

Kuriózna vlamačka sa odohrala tesne pred Vianocami, na zlatú nedeľu. V predsviatočnom zhone zlodeja v obchodnom centre zamkli. Vykradol niekoľko obchodov, a to kvetinárstvo, stávkovú kanceláriu, potraviny a bufet.

Zameral sa na šperky

Zameral sa však hlavne na zlatníctvo. Plynovým horákom poškodil trezor, z ktorého zobral strieborné, zlaté a diamantové šperky. Majiteľka vykradnutého zlatníctva Mária Škubová povedala, že je smutná z toho, že platia nájom v stráženom objekte. „Stalo sa toto, no nikto nenesie za to zodpovednosť,“ uviedla Škubová.

Hľadanému páchateľovi hrozí po dolapení väzenie na tri až desať rokov.

(cor), foto: archív Polícia BB