Viac foto v galérii

Piknikiáda v parku zožala úspech

n 12.8.2015 8:00 - Lučenec

Príjemné chvíle ste mohli stráviť počas uplynulej nedele v Mestskom parku. K príjemnému posedeniu na deke v tráve hrala hudba a na svoje si prišli aj najmenší.

Druhý ročník oddychového popoludnia s názvom Piknikiáda pripravila miestna samospráva aj tohto roku. V nedeľu 9. augusta si do parku prišlo oddýchnuť a vychutnať dobroty z piknikového koša niekoľko desiatok obyvateľov Lučenca.

„Snažili sme sa zorganizovať niečo príjemné na teplý letný deň. Chceme aby sa ľudia stretli, zrelaxovali a možno sa aj zabavili pri dobrej hudbe,“ povedal Stanislav Spišiak ml., z Oddelenia školstva, sociálnych vecí, kultúry a športu MsÚ v Lučenci. Od 14.00 hod. v altánku Mestského parku vyhrávala domáca skupina C-bridge. Tá servírovala jeden svetový hit za druhým. Novotou parku sú aj drevené posedenia.

Bábkové divadlo potešilo

Divadlo vystriedalo hudbu približne o 16.00 hod. Rozprávka Ako sa gašpar kráľom stal bola určená pre najmenších. Odznela v podaní bábkového Divadla z domčeka. „Strávili sme tu pekné chvíle s milými deťmi. Podľa reakcií sa im predstavenie veľmi páčilo,“ hovorí bábkoherec Viktor Sabó.

Predstavenie si vychutnali hlavne rodiny s menšími deťmi. Medzi nimi bola aj pani Zuzana s trojročnou dcérkou. „Veľmi sa nám tu páči. Napriek tomu, že je veľmi teplo, sme prišli. V byte je to na nevydržanie,“ posťažovala sa.

Včelie predstavenie

Okrem divadla a hudby bolo pre návštevníkov parku pripravené ešte jedno prekvapenie. V zadnej časti parku si mohli prezrieť vnútro nedávno osadených úľov. „Radi sme sa zapojili do Piknikiády aj my, hoci trochu iným spôsobom. Chceme priblížiť verejnosti fascinujúci život včiel.

Momentálne sa včelstvá chystajú na zimu, hoci my zažívame najväčšie horúčavy,“ povedal včelár Dávid Turčáni. Počas celého poobedia si mohli malí i veľkí prezrieť zblízka zákutia včelích príbytkov.

„Veľmi sa mi tento nápad pozdáva. Ja by som tiež chcela chovať včely, no nie na med, ale skôr kvôli opeľovaniu. Vždy, keď ideme s rodinou okolo, radi sa pri včielkach zastavíme,“ dodáva pani Blanka z Lučenca, ktorá si včelie rodiny prezrela spolu s deťmi.

Text a foto: (mha)