VIDEO: Najlepšie hity 70. rokov: Letná párty pokračuje nielen v duchu disco! (3.)

n 16.7.2015 17:02 - Zahraničie

Vstúpte do ďalšej etapy 70. rokov, keď hudobnú scénu ovládali Bee Gees, Elton John, Marvin Gaye, Blondie či ABBA. Hudba v tomto desaťročí prepísala históriu, priniesla nové žánre, z ktorých mnohí čerpajú inšpiráciu dodnes. Bláznivé farebné kostýmy, účesy, disco guľa a flitre. Tak poďme na to!

Chuck Berry: My Ding-A-Ling

Hity tohto speváka sú považované za základné kamene rock and rollu. Pieseň Chucka Berryho je o malom chlapcovi, ktorý dostal od starej mamy zvonček. A vy si spolu s ním môžete zaspievať tiež. Trochu infantilné, ale prečo nie?

Donna Summer: Bad Girls

Speváčka dostala v 70. rokoch titul „kráľovná diskoték” a v hitparádach sa udržala aj o desať rokov neskôr. Je známa ako jedna z najlepších speváčok disco éry.

Elton John & Kiki Dee: Don´t Go Breaking My Heart

Duet bol prvou No. 1 piesňou oboch spevákov v Británii. Zložil ju Elton John a Bernie Taupin pod pseudonymami „Ann Orson” and „Carte Blanche”. Dávajte si pozor, aby vám niekto tiež nezlomil srdce.
 

SÚVISIACI ČLÁNOK: VIDEO: Vlna hitov 60. rokov vás roztancuje aj rozosmeje! Nech žije mier a láska! (2.)

The Beatles: Let It Be

Pieseň je titulnou skladbou v rovnomennom albume Chrobákov a zároveň ich poslednou spoločnou. Napísal a naspieval ju Paul McCartney chvíľu pred tým, ako oznámil svoj odchod z kapely.

Michal Dočolomanský: Ľúbim Ťa

Všestranný človek, herec, moderátor a imitátor prespieval jednu z najzaľúbenejších piesní v slovenskom znení. Pôvodne americké country pochádza z dielne Billyho Joa Shavera a Waylona Jenningsa.

Sex Pistols: No Feelings

Kapela fungovala od roku 1975 do roku 1978. Za tento krátky čas však ovplyvnila mnoho ľudí a ako jedna z prvých začala hrať punk. Pre fanúšikov tohto štýlu je legendou dodnes.

ABBA: Dancing Queen

Úspech švédskej skupiny sa často porovnáva s úspechom The Beatles, nakoľko bola tiež jednou z napopulárnejších kapiel na svete. Pieseň je zároveň jednou z najznámejších songov 70.rokov, veď ktorá žena nechcela byť kráľovnou parketu?

Bee Gees: How Deep Is Your Love

Toto spevácke zoskupenie je vlastne trio bratov Barryho, Robina a Maurice Gibbovcov. Hovorí sa, že meno kapely pochádza zo skratky B.G., ktorá vznikla z názvu „The Brothers Gibb”.

mima, foto a video: YouTube