Sedem tipov, ako si získať muža a zaručene ho nestratiť

n 15.7.2015 19:31 - Slovensko

Ľudia už oddávna spoznávali pravú lásku podľa zábleskov v očiach. Mnohé páry nepopierajú, že sa z ich vzťahu vytráca iskra či vášeň. Byť milovaná a mať harmonický vzťah je snom azda každej ženy. Nie je to jednoduché, ale ani nemožné. No aj tu platí: niečo za niečo. Prinášame vám sedem tipov, ako si muža udržať po svojom boku navždy.

1. Chváľte ho

Muži potrebujú pochvalu. Uprednostňujú rozhovor, kde sa aspoň trochu spomína, akí sú šikovní. Pohľadenie mužského sebavedomia je základnou stavebnou jednotkou správne fungujúceho vzťahu. Každý muž je totiž nastavený na výkon a je preňho veľmi potrebné počuť slová chvály za to, čo urobil. Oceňte ho niekoľkokrát za deň. Nielen za to, že sa mu v práci naozaj darí, pochváľte ho za starostilovosť o deti, milovanie alebo za drobnú pozornosť, ktorú vám preukázal. Muž potrebuje vedieť, že vás dokáže spraviť šťastnou.
 

NEPREHLIADNITE: VIDEO: Nedarí sa vám otehotnieť? Možnosťou je umelé oplodnenie

2. Navarte mu

Čo viac poteší muža, keď sa vráti domov z práce, ako plný hrniec dobrého jedla? Dokážte mu, že vám na ňom záleží a viete, že mal v práci náročný deň. Poteší ho, ak mu pripravíte jedlo a odbremeníte ho nielen od prípravy, ale aj od starosti, do čoho sa rýchlo zahryzne. Výsledok? Spokojný muž, ktorý s vami bude robiť to, čo máte najradšej – rozprávať sa.

3. Nechajte mu v ruke ovládač

Každému mužovi padne dobre, keď môže pred televízorom vypnúť a pozerať to, čo má rád. Nechajte ovládanie televíznych kanálov v jeho réžii a poseďte si spolu s ním napríklad aj pri futbalovom zápase. Nemusíte mať záujem o šport, mužovi bude stačiť, že máte záujem oňho.

4. Nenakladajte mu

To, čo muž spravil zle, resp. nespravil, mu povedzte neskôr. Nekarhajte ho okamžite, ako prekročí prah domu. Nechajte ho dýchať a nesnažte sa hneď o vysvetlenia, filozofické debaty a čo by bolo, ak by (ne)bolo. Na správnu chvíľu si počkajte aj s naplánovanými „domácimi úlohami”.

5. Zveďte ho

Zvádzanie nezačína a nekončí len v posteli. Sexi signály mužovi vyslielate aj vtedy, keď si upravíte vlasy či make-up. Dbajte aj na správny výber parfému, aby ste mu zavoňali. Polichotí mu, ak mu dáte najavo, že sa mu chcete páčiť aj v netradičnom sexi kostýme. Okoreníte si nielen svoj sexuálny život, ale aj spoločné spomienky.

6. Buďte zraniteľná

Nehrajte sa na hrdinku, keď nemusíte. Nie je hanba, keď vám muž otvorí konzervu tuniaka alebo niečo podá z vrchnej police. Ak muž robí niečo dobré, evokuje to v ňom, že on sám je dobrý. Keď robí niečo užitočné, cíti sa užitočný. Muž potrebuje cítiť, že vám dokáže pomôcť. Aj keď plačete.

7. Žite naplno

Spravte niečo, čo by nečakal a šokujte ho tým. Vaša spontánnosť ho nielen poteší, ale aj rozosmeje. Keď prší, zahrajte si naháňačku v daždi. Rovnako môžete prejaviť záujem aj o jeho koníčky a zahrať si spolu napríklad Play Station.

mima, foto: shutterstock