Viac foto v galérii

Aktívna 88-ročná plavkyňa

n 18.2.2014 13:30 - Lučenec

Aktívna dôchodkyňa Zora Čabová z Lučenca chodí pravidelne plávať, aj keď už o chvíľu oslávi 88 rokov. Týždenne prepláva aj tri kilometre. Aktívnu plavkyňu ocenila lučenská primátorka Alexandra Pivková.

Starenka Zora je najstaršou osobou, ktorá pravidelne navštevuje plaváreň v Lučenci. Pláva už neuveriteľných 80 rokov. „Naučila som sa to úplne sama v potôčiku v Uhorskom. Chodila som sa kúpať s kamarátkou – rybárovou dcérou. Predtým som plávala iba v lete, pretože v zime sa nikde nedalo. Odkedy však postavili plaváreň, chodievam celoročne,“ vysvetľuje čiperná dôchodkyňa. K plávaniu pritiahla aj svojich troch synov. Hovorí, že predtým ich ako deti ona vodila na plaváreň, teraz oni berú ju.

Plávanie trikrát do týždňa

Babička chodí plávať trikrát týždenne a urobí tak aj tri kilometre. Keď sa náhodou nemôže ísť kúpať, veľmi jej to chýba. Dúfa, že bude plávať, pokým bude žiť. „Veď aj v horoskope som ryba a u mňa skutočne platí, že sa cítim ako ryba vo vode,“ potvrdila pani Zorka. Plávanie sa odzrkadlilo aj na jej postave, ktorú by jej mohli závidieť aj oveľa mladšie dámy. Akčnú Lučenčanku si v jednom bazéne všimla aj primátorka Alexandra Pivková a rozhodla sa ju oceniť. „Sme radi, že športoviská využívajú aj ľudia v staršom veku a pani Čabová je toho vzorom a práve to treba odmeniť. Vidieť, že vďaka plávaniu sa udržiava a je optimistická a vitálna,“ potvrdila primátorka a Zore Čabovej udelila Ocenenie najaktívnejšia plavkyňa mesta, ku ktorému jej darovala aj ročnú permanentku do plavárne, čo babičku veľmi potešilo.

Text a foto: (cor)