Ambície a očakávania od novej sezóany

n 5.7.2015 10:37 - Turčianske Teplice

Nasledujúca sezóna 2015/2016 bude pre futbalistov Dynamo Diviaky veľmi náročná a dôležitá. Mužstvo, ale aj vedenie klubu, sa pomaly začína pripravovať na nový futbalový ročník, v ktorom bude pôsobiť v IV. lige skupine Sever.

Veľkým diváckym lákadlom bude aj účinkovanie Dynama v prestížnom Slovenskom pohári – Slovnaft Cupe, kde sa ich súpermi môžu stať veľmi atraktívne mužstvá z najvyššej slovenskej súťaže – Fortuna Ligy. Predstava zápasu so Slovanom Bratislava, Spartakom Trnava, MŠK Žilinou alebo majstrovským AS Trenčín je určite veľmi pekným bonusom pre všetkých hráčov, funkcionárov a fanúšikov.

„Vo štvrtej lige sa chceme etablovať tak, aby sme nemali problémy so záchranou. Po hernej stránke chceme hrať minimálne stred tabuľky. Ak sa podarí niečo viac, bude to taká čerešnička na torte,“ povedal Ľubomír Horváth, ktorý patrí k najskúsenejším hráčom v mužstve.

Výzva aj pre trénera

Značné očakávania od novej sezóny má aj tréner mužov Miroslav Kovalčík. „Nová sezóna bude určite zaujímavá, pretože ideme hrať IV. ligu. Dynamo Diviaky sa do nej vracia takmer po desiatich rokoch. Pre mňa je súťaž veľkou výzvou, pretože som toto mužstvo opúšťal práve v čase, keď hralo IV. ligu. Odchádzal som do Turčianskych Teplíc, kde sa hrala vyššia súťaž. Som rád, že som pri hráčoch mužstva, ktoré tento úspech dosiahlo. Vyššia liga bude pre nás náročná. Našim cieľom bude hrať tak, aby sme v súťaži obstáli a aby sme v nej aj ďalší ročník pokračovali,“ skonštatoval Kovalčík.

Zloženie kádra

Najväčšia obava so vstupom do IV. ligy súvisí s hráčskym zložením tímu. Treba si uvedomiť, že časť hráčov z kmeňového Dynama hrá v okresných súťažiach a súčasný káder je doplnený hráčmi z vyšších súťaží a mužstiev, ktoré hráčov uvoľnili len na hosťovanie. Otázka pre funkcionárov, ale aj trénerov je, do akej miery sa podarí tento káder udržať.

„Verím, že ak sa to podarí, nemáme sa čoho obávať. Najväčšou obavou však je, akou formou sa bude uplatňovať nový prestupový poriadok. V prvom rade je to na hráčoch a v druhom rade na manažmente klubu, ako dokážu jednotlivých hráčov osloviť. Samotná výzva v podobe IV. ligy bude určite pre všetkých hráčov, ktorí vyhrali V. ligu, dostatočnou motiváciou na to, aby zostali základným jadrom kádra aj pre budúci rok. Pokiaľ tak bude, určite sa nemusíme pozerať po nejakom doplnení, pretože káder je dostatočne dobre zložený. Typológia, vek, ale aj skúsenosti určitých hráčov vytvárajú v mužstve dobrú chémiu,“ vysvetlil Kovalčík.

Jasné vízie šéfa klubu

Ambície a ciele na nasledujúci štvrtoligový ročník vyjadril aj prezident klubu Jozef Turčány. „Postup hore si bude vyžadovať oveľa viac práce, oveľa viac motivácie a záujmu ľudí okolo futbalu. Najväčšie očakávanie je, že sa nám podarí do klubu pritiahnuť nových ľudí, ktorí chcú klub podporiť a budú sa v jeho štruktúrach cítiť dobre. Moje očakávania idú znova viac k mládeži, ako aj k mužstvám dospelých. Samozrejme, že ľudia chodia a budú chodiť hlavne na zápasy IV. ligy, takže chceme pritiahnuť minimálne 300 – 400 ľudí na zápasy,“ poznameal Turčány.

„Ak sa tak stane, bude to znamenať, že je naše mužstvo stabilizované, že hrá dobrý futbal. V takom prípade budeme spokojní sami so sebou, s našou prácou, ktorú v klube odvádzame. Ak sa to všetko podarí, budeme len radi. Veľké nádeje vkladáme do toho, že príde viac detí do žiackych mužstiev, do prípravky alebo do dorastu, a že dokážeme vytvoriť pozitívnu energiu pre celý Horný Turiec. Dúfame, že sa Diviaky stanú základňou pre všetkých dobrých hráčov,“ dodal.

Poltucet klubových mužstiev

V budúcej sezóne bude pod značkou Dynama Diviaky pôsobiť 6 mužstiev. Prípravka sa predstaví v I. triede Turčianskeho futbalového zväzu (TFZ), mladší a starší žiaci budú účinkovať vo veľmi kvalitnej III. lige Stredoslovenského futbalového zväzu (SsFZ) a dorast sa aj v nasledujúcej sezóne zúčastní v I. triede TFZ, kde bude vážnym ašpirantom na titul.

Dynamo Diviaky „A“ bude hrať vo IV. lige SEVER (SsFZ) a novovytvorený tím Dynamo Diviaky „B“ bude naháňať svojich súperov v II. triede TFZ.

Tomáš Plavecký, foto: archív klubu