Dobrovoľníci rozdávali v meste objatia zadarmo

n 30.6.2015 10:32 - Turčianske Teplice

Celoslovenského podujatia pod názvom Deň objatí alebo aj „Hug day“, sa v Turčianskych Tepliciach zúčastnili aj študenti Gymnázia Mikuláša Galandu.

Najcennejšie veci sú zadarmo. Nepochybne k nim patrí aj obajtie. Nielenže má liečivé účinky a pôsobí upokojujúco, ale pri objatí sa nám zvyšuje hladina serotonínu, čím sa nám zlepšuje aj nálada. Objatie tak lieči telo i dušu.

Objatia v meste

Medzinárodný deň objatí sa koná celosvetovo 25. júna. Študenti Gymnázia Mikuláša Galandu chodili po meste s ceduľou Objatie zadarmo (free hugs) a rozdávali okoloidúcim Tepličanom objatia zadarmo. Mladí študenti v žltých a červených tričkách rozdávali objatia nielen vonku, ale aj v školách, škôlkach, reštauráciách, obchodoch, či v domove dôchodcov.

Kampaň preslávilo video

Objatie zadarmo je kampaň fungujúca od roku 2006. Preslávila sa videom, ktoré obletelo celý svet. Chlapík v ňom s ceduľou v ruke s nápisom „Free hugs“ rozdáva objatia zadarmo. Cieľom kampane je rozdať čo najviac objatí. Akcie sa zúčastňujú dobrovoľníci, ktorí rozdávajú objatie zadarmo na verejných priestranstvách a zlepšujú tak náladu ostatným ľuďom.

(sh), foto: TASR