Ubytovanie aj mimo kúpeľov

n 9.7.2015 14:29 - Turčianske Teplice

Okrem liečebných domov, ktoré poskytujú hlavne kúpeľnú starostlivosť, sú návštevníkom v meste Turčianske Teplice k dispozícii i ďalšie ubytovacie zariadenia.

Pre náročnejšiu klientelu bol pred niekoľkými rokmi zrenovovaný kaštieľ v mestskej časti Diviaky, ktorý poskytuje ubytovanie v apartmánoch prevažne mezonetového typu s kapacitou do 45 osôb.

Priamo v meste stoja dva dvojhviezdičkové hotely so 40 a 60 lôžkami a necelá desiatka penziónov, ktoré ponúkajú izby a apartmány pre 20 až 30 ľudí. Takmer všetky sú buď novopostavené alebo prednedávnom zrekonštruované. Poskytujú nielen ubytovanie, ale aj stravovanie, niektoré i relaxačné služby. Nájdu sa i také, ktoré potešia veľkou záhradou alebo terasou. Na dlhší pobyt poskytujú cenové zľavy.

V sezóne sú obsadení

Len jeden penzión a jeden hotel nám odmietli poskytnúť informácie. Na otázku, ako sú spokojní s návštevnosťou v tomto roku, viacerí majitelia a pracovníci uviedli, že  prvý polrok zďaleka nenaplnil ich očakávania. V mesiacoch júl a august sa črtá lepšia vyťaženosť. Väčšia časť izieb je už zarezervovaná, stále je ešte voľných niekoľko miest. Spoliehať sa na poslednú chvíľu sa v lete neoplatí.

Radi sa vracajú

Ubytovaní hostia pochádzajú predovšetkým zo Slovenska, za domácimi návštevníkmi nasledujú Česi, menej Poliaci a Rusi, občas sa ubytujú i turisti z Maďarska. Mnohí z tých, ktorí strávili dovolenku alebo víkend v Turčianskych Tepliciach sa radi vracajú do nášho mesta, alebo odporúčajú hotel či penzión, v ktorom boli ubytovaní, svojim známym.

Text a foto: (tominka)