Viac foto v galérii

Môj rozprávkový svet

n 6.5.2015 17:23 - Čadca

Už dvanásť rokov Kysucká knižnica v Čadci v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja pripravuje výtvarnú súťaž pre najmenších s názvom Môj rozprávkový svet.

Túto súťaž, ktorá pravidelne oslovuje najmä najmenších milovníkov rozprávkových príbehov pripravuje už tradične Úsek literatúry pre deti a mládež. 

Najobľúbenšia rozprávka a rôzne techniky

Deti si môžu ľubovoľným spôsobom nakresliť, namaľovať alebo vyfarbiť svoju obľúbenú rozprávku. Detskej fantázii sa medze nekladú, a tak sme medzi prácami našli aj také, v ktorých deti svoju rozprávku zobrazili prostredníctvom náročnejších techník. Využili tak techniky ako sú napríklad lepenie sklíčok alebo krupice. Nosnou témou všetkých prác boli ich obľúbené rozprávky. Počas tohto ročníka boli najčastejšie zobrazené tri prasiatka, princezné, víly a perníkové chalúpky.

Tradícia s ocenením na záver

Nečudo, že počas svojej dlhoročnej tradície sa súťaž stala medzi škôlkarmi obľúbenou, a preto niet divu, že tento rok sa do súťaže zapojilo 12 materských škôl. Tie poslali spolu 83 výtvarných prác. Tie najlepšie z najlepších boli slávnostne vyhodnotené a ich autori boli aj patrične ocenení. Vyhodnotenie výtvarných prác si vzala na starosť Janka Bírová, ktorá je poverená vedením knižnice. Spolu s organizátorkou Petronelou Gavenčiakovou vyhodnotili súťaž. Tak ako to v umeleckých kruhoch býva zvykom, aj tieto detské diela sú zosumarizované na výstave. Tú si môže verejnosť pozrieť až do 5. mája.

 

Text: Stanislava Laufiková, foto: autor