Z kúpaliska do kina

n 21.2.2014 15:50 - Zlaté Moravce

Tak sa zdá, že kultúrne vyžitie v Zlatých Moravciach v tomto roku vzrastie. Na 32. zasadnutí Mestského zastupiteľstva sa výrazným smerom pohli ľady v kľúčových otázkach. Definitívnu zelenú dostala modernizácia kina Tekov a šťastie sa usmialo aj na mestské kúpalisko, ktoré v lete opäť napustí vodou svoje bazény.

Digitalizácia kina

Peňazí nie je síce nikdy dosť, no tentoraz sa našli a budú investované spôsobom, ktorý uvíta snáď každý Zlatomoravčan. Digitalizácia kina znamená, že sa nakúpi nové technické zariadenie, s ktorým bude možné vysielať všetky filmové novinky. Viac by sa teda nemalo stať, že by rodiny s deťmi museli za premiérami rozprávok cestovať do okolitých miest. Mala by vzrásť prestíž kina a takisto stúpnuť aj jeho návštevnosť. Paradoxne, väčší nápor ľudí bude kino po rekonštrukcii vítať s menším počtom sedadiel – z pôvodných takmer 350 by ich tam malo ostať asi o stovku menej. To všetko však v prospech komfortu, keďže by sedačky mali byť väčšie a pohodlnejšie.

Znovuotvorenie kúpaliska

Minuloročná absencia mestského kúpaliska znamenala prerušenie takmer 50-ročnej tradície prevádzky tohto zariadenia. Kompetentní sa však rozhodli zainvestovať skôr, ako bude neskoro a náklady na obnovu sa vyšplhajú na oveľa vyššiu sumu ako doteraz. Mnohé veci totiž zatiaľ potrebujú len trochu opraviť, prípadne obnoviť. Viacročné chátranie by však znovuotvorenie poriadne predražilo a tým pádom i ohrozilo.

Marek Modráček