Viac foto v galérii

O KROK BLIŽŠIE K POSTUPU DO EXTRALIGY

n 24.2.2015 8:50 - Trstená

V sobotu 21. februára privítali trstenskí kolkári na domácich dráhach klub FTC Fiľakovo. V sedemnástom kole I. ligy – Východ predviedli aktéri prítomným divákom napínavé súboje, v ktorých získali cenné body a tie ich posunuli opäť bližšie k vytúženej extralige.

V doobedňajších hodinách bol na programe zápas medzi ŠKK Trstená A a FTC Fiľakovo B. Od úvodu sa zápas niesol v réžii Trstenej, o čom svedčí jasný výsledok 7:1 na body a rozdiel v koloch prekročil hranicu 300 kolov. Najlepším hráčom celého zápasu bol domáci Stanislav Dzurek, ktorý zopakoval svoje tohtosezónne maximum, keď zvalil 625 kolov. Trstenské A-družstvo tak obsadilo4. priečku v prvoligovej konkurencii. Oveľa viac pútal pozornosť zápas, ktorý sa hral popoludní. Stretli sa v ňom družstvá z čela tabuľky a všetko nasvedčovalo tomu, že to bude napínavý súboj. Výborným výkonom sa zaskvela opora družstva Martin Starek, ktorý už po tretíkrát za sebou na domácich dráhach pokoril hranicu s číslom 600, konkrétne zvalil 622 kolov.

Opäť o kúsok bližšie

„Počas zápasu sa karta obracala viackrát a bolo to ako na vážkach, o body sa hralo poväčšine do posledného hodu. Napínavý zápas s peknými výkonmi na domácej ako aj na hosťujúcej strane skončil veľmi tesne. Domáce družstvo ŠKK Trstená STAREK vyhralo len o 6 kolov a na body 5:3, čím sa o krok priblížilo k vytúženému postupu. Tam vedie ešte dlhá cesta a čakajú nás dosť ťažké zápasy vonku aj doma, no verím, že to zvládneme,“ dodal Michal Fábry. Svojim verným fanúšikom sa družstvá Trstenej odmenili v podobe výborného občerstvenia a tomboly. Poslednú februárovú sobotu čakajú družstvá opäť zaujímavé zápasy, kedy sa ŠKK Trstená A postaví proti lídrovi tabuľky ŽP Šport Podbrezová C. Pre tím STAREK je naplánované zase stretnutie s FTC Fiľakovo B.

Sumár výsledkov:
ŠKK Trstená „A“ – FTC Fiľakovo „B“    7 – 1   (3396 : 3093)
ŠKK Trstená STAREK – FTC Fiľakovo „A“    5 – 3   (3431 : 3425)


Text: mj, foto: archív klubu