Viac foto v galérii

Hasičský ples ukončil sezónu

n 22.2.2015 14:38 - Kežmarok

Plesová sezóna neúprosne ukončila svoju tohtoročnú púť. Víkend pred Popolcovou stredou sa niesol v znamení posledných plesov, ozdôb či šiat. Posledný februárový víkend uzatvoril plesovú sezónu Hasičský ples.


V strede Popradskej kotliny – Malom Slavkove, má hasičský zbor dlhú históriu. Jeho vznik nie je presne datovaný, no pravdepodobne prví členovia – občania obce, patrili do zboru už od roku 1916. Pred päťdesiatimi rokmi sa začala písať história plesu pod vedením členov DHZ.

Jubilejný 50. ročník

Tento rok ples získal prívlastok jubilejný. Išlo totiž o päťdesiaty ročník, ktorý sa uskutočnil 14. februára. Niečo po devätnástej hodine sa kultúrnym domom ozvala siréna, ktorá prispela k slávnostnej atmosfére príchodu členov hasičského zboru. Po krátkom uvítacom akte a prípitku hasiči už tradične tancom otvorili ples. Rôzne zábavy či spoločenské akcie, ktoré sa v obci konajú, sú už takmer povestné dobrou atmosférou, hudbou a zábavou do ranných hodín. K nadšeným domácim, ktorí sa pravidelne zúčastňujú týchto akcií, sa v poslednom čase pridáva čoraz viac ich známych. Ani v tomto prípade to nebolo inak. Sála bola naplnená do posledného voľného miesta. „Prekvapila nás účasť, prišli nielen domáci, ale veľa ľudí bolo zo širokého okolia. S plesom som spokojný, vytancoval som sa do sýtosti, hudba bola super, keďže hrali aj na želanie,“ zhodnotil ples jeden z organizátorov Lukáš.

Zábava do piatej rána

Zábava sa začala hneď po otvorení, takmer všetci tancovali na známe piesne v podaní skupiny Valoband, ktorá je v obci už známa i obľúbená.
Ozvláštnením plesu boli známe piesne Karla Gotta v podaní českého speváka Jozefa Boudu a skupiny Karel Gott Revival Morava. Neutíchajúci potlesk, spev a plný parket boli znakom toho, že organizátori stavili na dobrú kartu a ples bude naozaj výnimočný. Podľa členky DHZ Natálie ples dopadol nad jej očakávania: „Všetko klapalo, ako malo, ľudia sa bavili super a všetci skonštatovali, že hudba hrala perfektne. A koncert všetkých ohromil. Na to, že sme taká malá dedina, sa nemáme začo hanbiť a ples je podľa môjho názoru na dobrej úrovni“. Hostia sa bavili do piatej ráno.

Očakávania do budúceho roka

Spokojné tváre hovorili za všetko, ples sa vydaril, organizátori môžu byť spokojní. Hudba stíchla, poslední hostia zatvorili dvere. Jubilejný päťdesiaty ročník hasičského plesu skončil a nastalo obdobie pôstu. Môžeme zhodnotiť, že tento ples dal bodku za krátkou tohtoročnou plesovou sezónou vo veľkom štýle. Snáď bude budúci ročník organizovaný členmi DHZ Malý Slavkov úspešný minimálne tak, ako bol tento.

 

Text: Denisa Jurišicová, foto: autor