Viac foto v galérii

ROZHOVOR: Ako hodnotí Tajné životy ich spoluautorka?

n 11.2.2015 12:07 - Slovensko

Verejnoprávnej televízii sa podarilo pokoriť rekord v sledovanosti a dokonca vyvrátiť mýtus o povrchnom vkuse slovenského diváka. RTVS uviedla nový seriál Tajné životy. Čím je výnimočný?

Tajné životy sú o tajomstvách skrývaných za múrmi domovov, vine a nevine, nádejach a ženách i mužoch, ktorí v azylovom dome Druhá šanca hľadajú nové životné začiatky.

Divákom Tajné životy ponúkajú napätie, silné emócie, objektívny pohľad na svet týraných žien, no zároveň povzbudenie a nádej, dokonca aj s dávkou humoru.

Rekordná sledovanosť

Jednotka bola počas vysielania premiéry piatej časti Tajných životov najsledovanejšou televíziou na trhu. Kpiaty diel si pozrelo rekordných 512-tisíc divákov (podiel na trhu bol 21,2 %), čo predstavuje najvyššiu hodnotu sledovanosti seriálu.

Priemerná sledovanosť dielov odvysielaných v januári bola 19,3 % podielu na trhu. Tajné životy si pozrelo 463-tisíc divákov. V čase vysielania seriálu je Jednotka najsledovanejšou televíziou  a  zároveň najsledovanejším nespravodajským program na trhu. V nedeľu večer je pravidelným víťazom sledovanosti v hlavnom vysielacom čase.

Prekvapené autorky?

Autorkami námetov a storylinov sú Biba Bohinská a Naďa Clontz. Pozrite si exkluzívny videorozhovor s Bibou Bohinskou:

Obsadenie a nakrúcanie seriálu

Seriál verejnoprávnej televízie zobrazuje ťažké a prepletené osudy postáv, ktoré s komplikáciami (ne)zvládajú vlastnú existenciu. Hlavných úloh sa zhostili známi slovenskí herci a herečky, akými sú Zuzana Mauréry, Anna Šišková, Judita Hansman, Szidi Tobias, Božidara Turzonovová, Vladimír Kobielský, Peter Kočiš, Kristína Farkašová, Soňa Valentová a mnohí ďalší.

Trinásťdielny seriál sa nakrúcal 82 dní prevažne v exteriéroch. Azylový dom Druhá šanca bol situovaný do kaštieľa v Malinove. Okrem toho štáb niektoré scény nakrúcal aj na Najvyššom súde, na súde v Rači aj v kolónii, v ktorej žijú najnižšie sociálne vrstvy.

Na otázku, prečo by si diváci mali pozrieť seriál, režisér Ján Sebechlebský odpovedal: „Podľa reakcií, ktoré som zatiaľ mal, je to divácky zážitok. Je to seriál, ktorý sa na nič nehrá, netlačí na city, ale pritom sa citom nevyhýba. V podstate ho vystihuje už úvodná pesnička Simy Martausovej, v ktorej sa spieva „...chce sa mi plakať a smiať…”

 

Prečítajte si aj: RUKOJEMNÍK (recenzia): Čo všetko bolo obeťou komunistov? Detská nevinnosť

LB, Foto: rtvs