V Prešove vyrastá futbalový bombardér

n 23.3.2014 21:54 - Prešov

Klub kanonierov vo futbale má svoj limit. Treba skórovať minimálne stokrát, a to je méta, ktorú dosiahne iba málokto. To, o čom sa mnohým futbalistom iba sníva, má za sebou Ján Bernát, hoci je iba tínedžerom.

Stovka? Dá sa aj za jednu sezónu. Kým v seniorských kategóriách skórovať aspoň v dvojciferných číslach je nesporne úspech, trinásťročný Ján Bernát ráta góly v iných súčtoch. Mladý futbalista Tatranu Prešov pritom nie je typický zakončovateľ, skôr mu sedí poloha ofenzívneho stredopoliara. Napriek tomu jeho bilancia v počte gólov, či asistencií vyráža dych. To, čo kanonieri zvládnu za celú kariéru, Janko stíha za sezónu. Pritom vôbec nemá maniere hviezdy, hoci už je v hľadáčiku reprezentačných trénerov.

Jablko nepadlo ďaleko od stromu

V tomto prípade to platí stopercentne, pretože otec nádejného kanoniera je futbalista telom aj dušou. Jeho kariéra síce nenabrala reprezentačné kontúry, ale Jozef Bernát nie je meno, ktoré by v prešovskom futbale, či futsale bolo neznáme. Syn sa teda podal na otca stopercentne. Janko Bernát má vizitku viac ako 130 gólov v uplynulej sezóne, pričom počet asistencií nie je ani zrátaný. V aktuálnom ročníku už skóroval 76-krát, a to je jarná časť ešte iba na začiatku. Súťaž kategórie U 13 je rozdelená na západ, stred, východ, pričom víťazi týchto líg budú hrať o celkové prvenstvo medzi sebou. Janko je neuveriteľne efektívny, pretože v skupine východ dáva 30% gólov svojho mužstva. Finálové súboje budú iste veľmi napínavé, ale Tatran Prešov je pripravený bojovať o celkový triumf. Janko Bernát, hoci má iba 13 rokov, k tomu určite napomôže. Už teraz je v hľadáčiku reprezentačných trénerov kategórie 15 a 16 ročných a navyše je už zmluvným hráčom profesionálnej agentúry, ktorá zastrešuje to najlepšie, čo na Slovensku máme.

Text a foto: (jm)