Ďalší bronz na Slovensko. Na MS uspela aj akrobatická lyžiarka Stromková

n 21.1.2015 16:17 - Liptovský Mikuláš

Zuzana Stromková získala na majstrovstvách sveta v rakúskom Kreischbergu bronzovú medailu v slopestyle.

Členka  klubu Freeski Academy dosiahla životný úspech a výrazne vylepšila svoje doterajšie maximum, ktorým bolo 16. miesto z MS 2013 v Nórsku.

Titul svetovej šampiónky si v tejto olympijskej disciplíne vybojovala Nemka Lisa Zimmermannová výkonom 85,80 b, striebro patrí Britke Katie Summerhayesovej (82,80 b).

Stromková získala na treťom mieste 77,60 b. Medzi mužmi triumfoval Švajčiar Fabian Bösch, slovenský reprezentant Viliam Tomo z kvalifikácie nepostúpil.
 

PREČÍTAJTE SI: Skvelý úspech! Slovenská snoubordistka berie z MS bronzovú medailu

Istá jazda

Dvadsaťštyriročná slovenská reprezentantka sa prebojovala do šesťčlenného finále z tretieho miesta kvalifikácie s hodnotením 81,80 bodu.

Boje o medaily odštartovali v stredu popoludní za priaznivého počasia a Stromková sa vydala na trať ako tretia v poradí, keďže Kanaďanka Juki Cubotová na štart nenastúpila.

Rodáčka z Liptovského Mikuláša stavila v prvej jazde na istotu, no pri jednoduchšom prevedení skokov sa nevyhla drobnému zaváhaniu a so známkou 69,20 b figurovala na priebežnej tretej priečke. V druhom kole ešte vylepšila svoje hodnotenie, ale na prvé dve pretekárky z kvalifikácie Lisu Zimmermannovú a Katie Summerhayesovú to nestačilo.

Práve nemecká reprezentantka predviedla skvelý výkon, keď po prvej nevydarenej jazde bola piata, no po druhej sa jasne vyšvihla na čelo poradia.

V treťom kole mala Stromková už pred svojou jazdou istotu medaily, keďže jej súperky z Talianska a Nórska si v bodovom hodnotení neprilepšili.
 

PREČÍTAJTE SI: Šport z inej perspektívy: Otázka na všedný deň. Vyhrá grandslam v Austrálii kulturistka?

Trať jej sadla

„Trať bola dobrá, síce trošku zľadovatená, keďže išli pred nami snoubordisti. Cítila som sa však na nej fajn. Pred začiatkom MS som si hovorila, že by som sa chcela umiestniť čo najlepšie a moje ambície siahali až do finále.“

„Včera som sa tam dostala a zároveň som si dala nový cieľ - skončiť na 'bedni' a to sa mi tiež podarilo. Som veľmi šťastná, že som si to všetko splnila. Dnes večer bude možno afterparty, kde to oslávime a zajtra sa už vraciame na Slovensko. Trochu sa potrebujem preliečiť, lebo mám menší kašeľ, ktorý ma trápi už dva týždne," uviedla pre TASR slovenská reprezentantka.

Stromková napodobnila úspech snoubordistky Klaudie Medlovej, ktorá pár hodín predtým získala kov rovnakého lesku v rovnomennej disciplíne. 
 

výsledky – finále, ženy:

1. Lisa Zimmermannová (Nem.) 85,80 b

2. Katie Summerhayesová (V. Brit.) 82,80

3. Zuzana STROMKOVÁ 77,60 b

4. Vilde Johansenová (Nór.) 76,00 b, 5. Silvia Bertagnová (Tal.) 73,20 , 6. Juki Cubotová (Kan.) – neštartovala

muži:

1. Fabian Bösch (Švaj.) 92,60 b

2. Russell Henshaw (Aust.) 91,80

3. Noah Wallace (USA) 82,40

4. Viktor Moosmann (Rak.) 81,20, 5. Jonas Hunziker (Švaj.) 79,00, 6. Robby Franco (USA) 78,60, 7. Luca Tribondeau (Rak.) 77,40, 8. Colby Stevenson (USA) 71,80, 9. Aleksander Aurdal (Nór.) 66,40, 10. Christian Bieri (Švaj.) – neštartoval

 

TASR, foto: TASR