Viac foto v galérii

Colníci našli marihuanu u muža z Trstenej

n 12.1.2015 8:00 - Trstená

Marihuanu našli v utorok 6. 1. žilinskí colníci pri kontrole osobného auta, ktoré v kysuckej obci Svrčinovec šoféroval 39-ročný muž z Trstenej.

Vodič so spolujazdcom o dva roky mladším prepravovali v aute okrem obvyklej batožiny väčšie množstvo cigariet. „Pri kontrole zasiahol aj služobný pes na vyhľadávanie tabakových výrobkov a omamných látok. Po označení podozrivého priestoru našli colníci v škatuľke pod volantom sušenú rastlinu s podozrením, že ide o marihuanu. Rastlinu, zabalenú v plastovom vrecúšku, mali muži ukrytú aj v stredovom paneli. Pod predným sedadlom pes označil tiež plechovku od nealkoholického nápoja, ktorá bola upravená a slúžila ako náhrada za popolník,“ uviedla hovorkyňa žilinského colného úradu Božena Chríbiková. Colníci privolali na miesto políciu.

„Zadržanú posádku a tovar odovzdali na ďalšie konanie Obvodnému oddeleniu Policajného zboru v Čadci. Na rovnakom mieste pred niekoľkými dňami colná kontrola odhalila vďaka spolupráci služobného psa v osobnom aute igelitové vrecúško s kryštalickou látkou v škatuľke od cigariet. Pre podozrenie z prechovávania omamných látok aj v tomto prípade osobu odovzdali orgánom činným v trestnom konaní,“ dodala Chríbiková.

TASR, foto: autor