TOP 10 jobov: Najlepší pomer medzi kariérou a osobným životom

n 13.6.2016 17:00 - Zahraničie

Zosúladiť kariéru s osobným životom nie je ľahká úloha. Podľa personalistickej databázy Glassdoor však existujú povolania, pri ktorých je spojenie osobného a pracovného života o čosi jednoduchšie. Ktoré to sú?

Na základe spätnej väzby od zamestnancov agentúra zostavila rebríček zamestnaní, vďaka ktorým ľudia popri kariére nezanedbávali ani rodinný život. Princíp bol jednoduchý – ohodnotiť svoje zamestnanie od 1 po 5, pričom 1 znamená nespokojný, 3 znesiteľný a 5 vynikajúci.

Ak hľadáte prácu, s ktorou by ste ľahko zosúladili svoje súkromie, možno by ste mali porozmýšlať nad niektorým z nasledujúcich zamestnaní.

1. Analytik údajov

Až 74% ľudí pracujúcich s údajovými databázami verí, že sa budú mať vo firme stále lepšie. Nespokojných je len 5% zamestnancov. Navyše, ľudia zamestnaní v IT korporáciách vnímajú svoju prácu ako svoje hobby, takže sú výkonnejší a žijú v menšom strese.

2. SEO špecialista

Len v tesnom závese za prvou priečkou sa umiestnili SEO špecialisti. Odborníci na vyhľadávanie a optimalizovanie údajov sú so svojou prácou nadpriemerne spokojní a nezanedbávajú ani svoje súkromie.

3. Turistický sprievodca

Práca, ktorá vám umožní kontakt s ľuďmi z celého sveta, obsadila poctivé tretie miesto. Až 59% turistických sprievodcov uvádza, že sa má stále lepšie, skeptických je len 5%. Sprievodcovia ako výhody svojho zamestnania uvádzajú styk s ľuďmi, ovládanie mnohých jazykov, manažérske kurzy a rôzne profesné školenia.

sprievodca

4. Plavčík

Rekordne 0% plavčíkov si myslí, že práca by sa mohla zhoršiť. V zlepšenie však verí len 33%. Kompenzáciou je ľahké zosúladenie pracovného času a osobného voľna.

5. Manažér sociálnych médií

Ľudia spravujúci sociálne médiá vnímajú, že výsledky ich práce sú dôležité ako pre klienta, tak aj pre ich profesionálny rast. Síce trávia v práci veľa času, no práca je pre nich zábavou a relaxom.

6. Skupinový fitness inštruktor

Pracovať v posilňovni má mnoho výhod, najvýraznejšou je prispôsobiteľný pracovný čas, keďže pracovný harmonogram si inštruktori tvoria sami.

Posilňovňa

7. Návrhár užívateľského rozhrania

Kreatívni pracovníci sú so svojim zamestnaním nadmieru spokojní. Neustále sa môžu zlepšovať a inšpirovať od svojich kolegov. Nanajvýš, v dobe rozmachu technológií a internetu, majú stále prebytok práce.

8. Hovorca spoločnosti

Až 56% hovorcov je spokojných s pracovným zaťažením a veria, že sa budú mať ešte lepšie. A len 6% si myslí, že to bude horšie.

9. Požiarnik

Požiarnici za výhody svojho zamestnania považujú flexibilný pracovný čas, dobré finančné ohodnotenie a v neposlednom rade fakt, že ich kolegovia sa stali ich druhou rodinou. Do výskumu sa pravdepodobne nezapojili slovenskí hasiči.

Hasiči

10. Obchodník s akciami

Desiatku TOP 10 zamestnaní s najlepším pomerom medzi pracovným a osobným životom uzatvárajú brokeri na burzách. Keďže ide o prácu náročnú na inteligenciu a podmienenú neustálymi inováciami, zamestnanci nepremrhajú ani sekundu pracovného času, a teda im ostane veľa času pre seba a rodinu.

red, foto: TASR