Polícia vyšetruje smrť motocyklistu

n 17.3.2014 18:32 - Krupina

Polícia vyšetruje smrteľnú dopravnú nehodu, ktorá sa stala v nedeľu 9. marca o 12.30 hod. v katastri obce Ladzany v okrese Krupina. Na ceste I/51 narazil 62-ročný vodič motocykla Suzuki Intrude z Hurbanova do dopravného značenia.

Ako nás informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva PZ v Banskej Bystrici mjr. PhDr. Mária Faltániová, vodič viedol motocykel v smere od obce Žemberovce na obec Ladzany. Pri prejazde ľavotočivej zákruty v mieste klesania cesty z doposiaľ nezistených príčin zišiel mimo cestu vpravo, kde narazil do dopravného značenia. Pri dopravnej nehode došlo k vážnym zraneniam vodiča, ktorý bol prevezený do nemocnice v Leviciach, kde na následky zranení zomrel. Škoda na motocykli a dopravnom značení je odhadnutá na tisíc eur. Na mieste dopravnej nehody bol prítomný aj znalec z odboru cestnej dopravy. Poverený príslušník začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia.


Upozornenie pre vodičov

 

„V tomto období upozorňujeme vodičov motocyklov, že na cestách sa môže nachádzať po zime štrk, čo môže byť možnou príčinou dopravnej nehody,“ varuje Mária Faltániová. „Vodiči motocyklov a ich spolujazdci zvyšujú bezpečnosť jazdy aj riadne upevnenou ochrannou prilbou na hlave, ktorá im pri páde môže zachrániť život. Okrem opatrnej a predvídavej jazdy sa tak zvyšuje ich bezpečnosť v prípade dopravnej nehody.“

(nym)