Vytvoria samostatné obytné izby

n 2.4.2014 20:19 - Krupina
Mesto Krupina koncom roka 2013 prenajalo budovu bývalej pľúcnej ambulancie Centru sociálnych služieb v Krupine. Aký je účel prenájmu priestorov?

Centrum sociálnych služieb v Krupine pôsobí v budove Katolíckeho domu pri amfiteátri od roku 2011. Poskytuje základnú sociálnu pomoc a podporu občanom v núdzi, ale aj ľuďom so zdravotným postihnutím a aj rodinám s deťmi alebo osamelým rodičom s deťmi, ktorí sú bez domova, ako aj mnohým ďalším. Práve cieľovej skupine rodičov s maloletými deťmi, ktorí sa náhle ocitnú bez strechy nad hlavou, je určená sociálna služba núdzového bývania.

Nedostatok zariadení

V Banskobystrickom samosprávnom kraji, pod ktorý Centrum sociálnych služieb v Krupine svojou činnosťou spadá, je takýchto zariadení nedostatok. To viedlo pracovníkov Centra sociálnych služieb Krupina k hľadaniu priestorov, v ktorých by mohli rozšíriť kapacitu ubytovania. A nielen ubytovania, ale aj poradenstva a pomoci rodičom a deťom, ktorí sú v sociálnej núdzi. Čo je cieľom práce s týmito klientami? Je to šanca začať odznova, čo sa u viacerých z nich darí.

Rekonštrukcie pre ľudí

„V spomenutej budove sa zrekonštruuje systém vykurovania, upravia sa hygienické zariadenia a vytvoria sa samostatné obytné izby pre cca 4 až 6 rodín,“ prezradila nám riaditeľka CSS v Krupine Anna Surovcová.“ Všetko však závisí aj od počtu detí,“ doplnila svoju odpoveď pani riaditeľka. Veľkou pomocou, bez ktorej by sa tieto plány nedali zrealizovať, bola finančná podpora sponzorov. No a nechýbala ústretovosť a ochota vedenia mesta, ako aj jeho poslancov. Treba veriť, že táto budova bude ďalšou, ktorá v Krupine začne „dýchať“ aj tak, že otvorí svoje dvere tým, ktorí takúto pomoc skutočne potrebujú.

Text a foto: (-an)