Viac foto v galérii

Tomu sa vraví chuť do života! Napriek hendikepu stvára neuveriteľné kúsky

n 14.6.2016 13:00 - Zahraničie

Aaron Fotheringham je extrémny bezbariérový športovec, ktorý dokáže robiť napriek rázštepu chrbtice neuveriteľné triky. Používa pri tom svoj invalidný vozík, na ktorom stvára neskutočné kúsky.

Vozík používal od troch rokov, a hoci spočiatku občas chodil o barilach, od svojich ôsmich rokov je vozičkárom „na plný úväzok“. Svojho brata zvykol sledovať v skate parku, ako jazdí na bicykli. Jedného dňa mu brat povedal mu, že by mal takúto jazdu vyskúšať na vozíčku. Aaron neskôr poznamenal, že „keď to urobil, ostal tým posadnutý“.

Spôsob života

Fotheringham používa vlastný upravený invalidný vozík, ktorý je ľahký, a zároveň ponúka odpruženie všetkých štyroch kolies. To mu umožňuje robiť rovnaké triky, aké skateboardisti a bikekrosári. Zavesenie totiž tlmí jeho pristátie. Fotheringham pracoval pri navrhovaní takýchto vozíkov, v snahe pomôcť vylepšiť dizajn v reálnych situáciách, čo má za následok zákazkovú stoličku, ktorá je podľa jeho slov „skoro nezničiteľné“.

Aaron súťaží v Las Vegas, v súťaži Am Jam v skate parku, zvyčajne proti BMX jazdcom. V roku 2006 skončil štvrtý v strednej kategórii BMX súťaže usporiadanej Sunny Springs Skate Park. Pri otázke či musí cvičiť a či to chce veľa praxe, odpovedal „Ja si nemyslím, že to prax, myslím, že to ako zábavný spôsob, ako žiť svoj ​​život“.

Bezbarierový feestyle

red