Terézia Kričková majsterkou Európy

n 23.7.2014 10:36 - Veľký Krtíš

V polovici júna sa v talianskej Verone konali majstrovstvá Európy karate organizácie WUKF. Z Veľkého Krtíša sa po úspechu na majstrovstvách Slovenska do nominácie prebojovala aj talentovaná zverenkyňa Maroša Hečka Terézia Kričková. Terézia rozhodne nesklamala a ako jedinej sa jej podarilo na šampionáte získať v kadetskej kategórii Goju ryu kata zlato.

Terezka, ako sa ti podarilo vybojovať medailu?

V kategórii kadetiek (15 – 17 rokov) som bola jediná Slovenka. Okrem mňa sa prezentovalo asi šesť Rumuniek, dve Talianky, jedna Češka a jedna Švédka. Spolu nás bolo 11. V prvom kole som cvičila kata Kururunfa, kde som mala rovnaké známky s jednou Rumunkou, ale ona mala najnižšiu známku vyššiu ako ja, tak som prakticky do druhého kola postúpila z tretieho miesta. Po prvom kole bola pred nami ešte jedna Rumunka. V druhom kole som cvičila najvyššiu kata Suparinpei. Po sčítaní známok zo semifinále a finále som skončila na prvom mieste. Za mnou boli 3 reprezentantky Rumunska. Rumunka, ktorá bola po prvom kole prvá, skončila za mnou asi o 1 – 2 desatiny.

Aké boli tvoje pocity na súťaži?


Mala som trému, lebo to bola súťaž, kde sa mohla cvičiť len jedna kategória, takže som to nechcela pokaziť. Cieľ som mala taký, že som chcela byť aspoň druhá. Ale podarilo sa to takto, takže som šťastná.

Kto ťa počas šampionátu najviac podporoval?


Priamo v hale sme si fandili všetci Slováci navzájom. Máme veľmi dobré vzťahy s Čechmi, ktorí mňa osobne a aj ostatných počas súťaže veľmi podporovali. Samozrejme, podporovali ma rodičia, reprezentační tréneri. Skrátka, všetci stáli pri mne, za čo som im veľmi vďačná. Bez nich by som to ani nezvládla.

Aké sú tvoje najbližšie plány. Kedy sa chystáš na ďalšiu súťaž?


Stále trénujem, koncom júla a začiatkom augusta nás čaká sústredenie s okinawskými majstrami v Liptovskom Mikuláši a potom sa už budem sústrediť len na september. Vtedy bude zase prvé kolo Slovenskej federácie karate. Teraz mám od súťaží pokoj.

Text a foto: Dušana Čierna